Podsumowanie sobotnich meczów drugiej kolejki La Liga

W sobotę odbyły się tylko dwa mecze trzeciej kolejki BBVA Liga, ale mimo tego emocji nie brakowało.

google.com / Fot. Sebastian MatyszczakAtletico było zdecydowanym faworytem tego spotkania. Mimo przewagi, jaką piłkarze z Madrytu mieli w pierwszej połowie, zdołali strzelić tylko jedną bramkę. Już w 8. minucie piłkę do siatki skierował młody Argentyńczyk Agüero. Od tej chwili Atletico grało spokojnie, dyktując warunki spotkania. Po zmianie stron gra wyraźnie się ożywiła. Wielkie strzelanie rozpoczął w 54. minucie Maniche, a na 12 minut przed końcem spotkania swój spektakl zaczął F. Sinama-Pongolle, zdobywając bramkę w 78. oraz w 89. minucie meczu i tym strzałem ustalając wynik meczu na 4:0. Kibice z Madrytu mogą mieć wielkie powody do radości, czego nie można powiedzieć o dopingujących Recreativo, które nie pokazało w tym pojedynku zupełnie nic. Grali chaotycznie w obronie, co było przyczyną straty aż czterech bramek.

Atletico Madryt - Recreativo Huelva 4:0 (1:0)
K.Agüero 8', Maniche 54', F.Sinama-Pongolle 78', 89'

W tym meczu teoretycznie większe szanse miało Getafe, ale jak się okazało teoria z praktyką ma niewiele wspólnego. Na początku pierwszej połowy, drużyny "badały" przeciwnika. Piłkarze Getafe, mimo wielu sytuacji strzeleckich, nie nie byli w stanie strzelić gola. Druga połowa była pod tym względem znacznie ciekawsza. Już w 47. minucie po faulu w polu karnym piłkę do siatki skierował Manu. Od tego momentu Espanyol przejął inicjatywę i gdy mogło się wydawać, że zawodnicy z przedmieść Madrytu będą chcieli strzelić jeszcze jedną bramkę, by spokojnie prowadzić przewagą dwóch goli, Espanyol wyszedł z kontrą i 10 minut po rzucie karnym mieliśmy już wynik 1:1. Po wyrównującym golu tempo gry wyraźnie osłabło i nie oglądaliśmy już więcej bramek, a piłkarze wyglądali na zmęczonych. Ostateczny wynik odzwierciedla to, co działo się na boisku, a wywalczony remis jest sprawiedliwym wynikiem dla obu zespołów.

Espanyol Barcelona - Getafe CF 1:1 (0:0)