Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2280 miejsce

Podsumowanie trzydniowych zmagań piłkarek ręcznych

W Łukowie odbył się X Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt - Memoriał Romualda Szajdziuka. Wybitnego trenera piłki ręcznej, wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego, wychowawcy kilku pokoleń młodzieży.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiRomuald Szajdziuk to prekursor i legenda łukowskiej piłki ręcznej, uznawany za jednego z najlepszych trenerów piłki ręcznej dzieci i młodzieży w Polsce. Działacz samorządowy i sportowy, który dzięki swej charyzmie i oddaniu potrafił zarażać do sportu, a zwłaszcza do swojej ulubionej dyscypliny jaką był szczypiorniak.

Patronat nad turniejem objęły Małgorzata Majerek i Małgorzata Rola - zawodniczki MKS SELGROS Lublin oraz Emilia Galińska - VISTAL GDYNIA, absolwentki SP1 Łuków i wychowanki Romualda Szajdziuka.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiMłode zawodniczki pokazały charakter i wolę walki, konsekwentnie grały w obronie, nie zabrakło przy tym także świetnych akcji zespołowych i indywidualnych.

Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe medale i puchary, a także dyplomy. Wyróżnione piłkarki otrzymały statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez M. Majerek i M. Rolę, lokalnych sponsorów oraz organizatorów turnieju.

Zmagania młodych szczypiornistek obserwowała córka Romualda - Monika oraz jego syn - Marcin, którzy z nieukrywanym wzruszeniem i dumą uczestniczyli także w dekoracji medalowej, wręczaniu nagród i wyróżnień.

Klasyfikacja końcowa:

Kategoria I – rocznik 2002

I KPR ROKiS Radzymin /trenerka Ewa Filipek/
II UKS Jedynka Łuków / Ewa Czerkas/
III MOSM Tychy / Agnieszka Żogała- Jeglińska/
IV UKS Jaktorów /Stanisław Kuberski/
V UKS Drwęca Novar Lubicz /Sylwia Zielińska/
VI UKS Piątka Łuków / Zofia Sapierzyńska/
VII UKS Olimpia Końskie / Dariusz Sokołowski/
VIII ULKS Promyk Sobolew/Justyna Baduchowska/
IX UKS 49 Białystok /Piotr Dąbrowski/

 / Fot. Jerzy KirzyńskiSkład KPR ROKiS Radzymin: Milena Dmowska, Sandra Kowalska, Justyna Świerżewska, Zuzanna Zyska, Sandra Wójcicka, Wiktoria Wyszyńska, Paulina Przedwojewska, Alicja Górczyńska, Klaudia Szczepanek, Aleksandra Stronk, Jolanta Derlacz, Julia Jarząbek, Justyna Stępniak, Julia Dabrowska.

Skład UKS Jedynka Łuków: Kinga Kamecka, Anna Jankowska, Natalia Kubicka, Alicja Kubiak, Karolina Przeździak, Emilia Zaręba, Natalia Duszyńska, Julia Puszcz, Wiktoria Koper, Natalia Zemło, Alicja Piros, Sara Radomyska, Patrycja Falęcka, Marta Bajura, Julia Kamińska, NataliaWasiluk, Marta Pawlikowska.

Skład MOSM Tychy: Paulina Bobcia, Nadia Bury, Martyna Frańczak, Kinga Kowa, Weronika Kieras, Paulina Kulik, Angelika Sadowska, Anna Stryczniewicz, Wiktoria Wolańska i Agnieszka Zwierzchowska.

Wyróżnienia:
 / Fot. Jerzy KirzyńskiKról strzelców Weronika Witak UKS Jaktorów /42 BRAMKI/
Najlepsza zawodniczka turnieju Justyna Świerżewska KPR ROKiS Radzymin
Najlepsza bramkarka Kinga Kamecka UKS Jedynka Łuków
Zuzanna Barańska UKS Jaktorów, Nikola Życzyńska UKS Drwęca Novar Lubicz, Nadia Bury MOSM Tychy, Alicja Kubiak UKS Jedynka Łuków, Sandra Kowalska KPR ROKiS Radzymin.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiNajlepsza zawodniczka w drużynie: UKS 49 Białystok – Zuzanna Piekarska, UKS Jaktorów – Maja Rosiak, UKS Olimpia Końskie- Sara Chianese, UKS Drwęca Novar Lubicz – Joanna Węgrodzka, KPR ROKIS Radzymin - Jolanta Derlacz, UKS Promyk Sobolew - Faustyna Zabielska, MOSM Tychy – Kinga Kawa, UKS Piątka Łuków - Karolina Orłowska, UKS Jedynka Łuków – Natalia Duszyńska.

Kategoria II – rocznik 2003

I UKS Jedynka Łuków /trenerka Ewa Mrozowska/
II KPR ROKiS Radzymin / Agnieszka Wardakowska/
III UKS Wilanowia Warszawa /Łukasz Kolczyński/
IV KMKS Kraśnik /Leszek Pomykalski/
V AP Markovia Marki /Stanisław Jaworski/
VI UKS Drwęca Novar Lubicz / Marcin Karczewski/
VII UKS Olimpia Końskie/Piotr Klusek/
VIII MOSM Tychy/ Stanisław Loska/
IX MKS Ochota Warszawa / Agnieszka Sosnowska/

UKS Jedynka Łuków: Urszula Biernacka, Natalia Kalińska, Kinga Rosa, Weronika Alikowska, Weronika Frąc, Patrycja Kacprzak, Martyna Tomasiewicz, Wiktoria Sosnowska, Maja Trochimowska, Paula Piesio, Natalia Mokicka, Maja Sulej, Aleksandra Ciężka, Paula Wasak, Marta Zarzycka.

KPR ROKiS Radzymin: Izabela Sasin, Aleksandra Matusiak, Oliwia Szczepanek, Paulina Jankowska, Natalia Janczyk, Katarzyna Kopka, Liwia Trojanowska, Olga Fijałkowska, Natalia Żmijewska, Dominika Wagner, Maria Nowicka, Martyna Lech, Zuzanna Zyska, Milena Dmowska.

UKS Wilanowia Warszawa: Joanna Granicka, Zofia Dziewiecka, Julia Gadzińska, Nina Kubska, Zofia Kucharska, Oliwia Kozłowska, Aniela Konieczna, Klara Popielewska, Pola Gołąb, Maria Górecka, Marianna Kozik, Matylda Rakowska, Monika Sadowska oraz Kinga Kowalska.

Wyróżnienia:
Król strzelców Oliwia Szczepanek KPR ROKiS Radzymin /34 /
Najlepsza zawodniczka turnieju Natalia Kalińska UKS Jedynka Łuków
Najlepsza bramkarka Liwia Trojanowska KPR ROKiS Radzymin
Zuzanna Zyska KPR ROKiS Radzymin, Sandra Oleksy KMKS Kraśnik, Natalia Mokicka UKS Jedynka Łuków, Martyna Komolska AP Marcovia Marki,Zofia Kucharska UKS Wilanowia Warszawa.

Najlepsza zawodniczka w drużynie:
 / Fot. Jerzy KirzyńskiUKS Olimpia Końskie - Natalia Szczepanik, KMKS Kraśnik – Carmen Schwartz, UKS Drwęca Novar Lubicz - Aleksandra Kamińska, AP Marcovia Marki - Julia Domaszczyńska, KPR ROKIS Radzymin - Katarzyna Kopka, MOSM Tychy – Nikola Kuczera, MKS Ochota Warszawa - Pola Łuczak, UKS Wilanowia Warszawa - Joanna Granicka, UKS Jedynka Łuków – Aleksandra Ciężka.

Kategoria III – rocznik 2004

I UKS Jedynka Łuków /trenerka Jolanta Suchodolska/
II KPR ROKiS Radzymin/ Piotr Biernacki/
III UKS Jutrzenka Junior Cegłów/ Stanisław Wójcik/
IV UKS Olimpia Końskie /Konrad Zwierzchowski/
V UKS Jaktorów /Marzena Witak/
VI UKS Drwęca Novar Lubicz / Daniela Wiśniewska/
VII MOSM Tychy / Agnieszka Żogała -Jeglińska/
VIII MKS Ochota Warszawa / Marcin Ziemkiewicz/
IX ULKS Promyk Sobolew / Justyna Baduchowska, Agata Ulaszewska/

UKS Jedynka Łuków: Kinga Kamińska, Katarzyna Łukasik, Matylda Łukaszewska, Karolina Nowak, Julia Nurzyńska, Weronika Mączyńska, Julia Orzeł, Zofia Paćkowska, Gabriela Sygnowska, Nadia Sujka, Emilia Śledź, Maja Wolny, Martyna Wolny, Natalia Zdunek.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiKPR ROKiS Radzymin: Aleksandra Pawlik, Maja Małek, Martyna Czyżo, Dominika Łomża, Julia Pietrucha, Julia Kwirant, Maja Wojtyńska, Weronika Rosa, Natalia Zyska, Aleksandra Gętka, Barbara Kościańska, Dominika Kiegel.

UKS Jutrzenka Junior Cegłów: Małgorzata Aniszewska, Magda Sankowska, Sara Mariewska, Lidia Janicka, Kinga Uchman, Magda Osiecka, Maja Chojecka, Martyna Cyranka, Magda Floriańczyk, Julita Bieńkowska, Wiktoria Osińska, Gabriela Kuźma, Zuzanna Deretkiewicz, Wiktoria Wójcik i Amelia Delegan.

Wyróżnione zawodniczki w drużynie:
 / Fot. Jerzy KirzynskiUKS Jutrzenka Junior Cegłów- Lidia Janicka, UKS Jaktorów – Wiktoria Markowska, UKS Olimpia Końskie- Julia Wąsik, UKS Drwęca Novar Lubicz – Blanka Jabłońska, KPR ROKIS Radzymin – Natalia Zyska, ULKS Promyk Sobolew – Karolina Trzpil, MOSM Tychy - Maja Łukasiak, MKS Ochota Warszawa – Maja Majchrzak, UKS Jedynka Łuków - Nadia Sujka.

Najlepsze piłkarki turnieju:
Najwięcej bramek zdobyła Angelika Suchecka UKS Jaktorów -45
Najlepsza zawodniczka turnieju Martyna Wolny UKS Jedynka Łuków
Najlepsza bramkarka Dominika Kiegiel UKS Dwójka Radzymin
Nicola Dziuda UKS Jaktorów, Małgorzata Aniszewska UKS Jutrzenka Junior Cegłów, Aleksandra Getka KPR ROKiS Radzymin, Emilia Śledź UKS Jedynka Łuków, Liwia Połeć UKS Olimpia Końskie.

 / Fot. Jerzy Kirzyński- W tegorocznym turnieju udział wzięło 27 zespołów, po dziewięć w trzech kategoriach wiekowych -2002, 2003, 2004. W turnieju uczestniczyło 347 zawodniczek- podsumowała Jolanta Suchodolska z UKS Jedynka Łuków. - 31 trenerów oraz 24 osoby stanowiące bezpośrednią obsługę turnieju: organizatorzy, sędziowie, ratownicy medyczni, wolontariusze.
Odbyło się 79 meczów podczas których padło 1835 bramek.
 / Fot. Jerzy KirzyńskiPrzez cały czas trwania turnieju panowała wspaniała atmosfera zaś na boisku stojąca na wysokim poziomie rywalizacja w duchu fair play.
Organizatorzy dziękują bardzo wszystkim sponsorom i sympatykom piłki ręcznej za okazane wsparcie i życzliwość w pozyskiwaniu środków na rzecz organizowanego turnieju.

Na marginesie. Redaktor z Wiadomości 24 Piotr A. Jeleń zajmujący się m.in. piłką ręczną w ligowym wydaniu, po koleżeńsku wytknął mi, że w swoich relacjach z turnieju " nie przedstawiłem aktorek i drużyn". "Może dziewczęta wkrótce zagoszczą w reprezentacji kraju..."- dopingował mnie. Wróciłem więc do źródła, czyli organizatorów imprezy.
Panie Piotrze, życzmy tym i innym dziewczętom trenującym piłkę ręczną, siatkową, narciarstwo, lekkoatletykę itp. pięknej sportowej kariery.


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.