Podsumowanie V kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych

Za nami piąta kolejka ekstraklasy piłkarzy ręcznych. W rozegranym awansem spotkaniu, mistrz Polski, Vive Targi Kielce, pokonał zespół MMTS-u Kwidzyn 39:24. Wiele emocji było w Olsztynie, gdzie Traveland Społem pokonał Zagłębie Lubin 24:23.

/ Fot. LogoNa takie spotkanie czekali z całą pewnością wszyscy sympatycy piłki ręcznej w Polsce. Piękne bramki, znakomite parady bramkarzy, niezwykle wyrównane, pełne dramaturgii spotkanie - tak w skrócie można opisać mecz Travelandu Olsztyn z Zagłębiem Lubin w Hali Urania. Obydwa zespoły wyszły na to spotkanie z nastawieniem na walkę o zwycięstwo. Osłabieni brakiem Piotra Frelka (przeziębienie) gospodarze nie byli faworytem tego spotkania.

Olsztynianie świetnie rozpoczęli to spotkanie zdobywając w ciągu 8 minut trzy bramki, jednocześnie nie tracąc żadnej. Dopiero po tak słabym początku do głosu doszli szczypiorniści Zagłębia, którzy po raz pierwszy umieścili piłkę w siatce gospodarzy za sprawą Michała Stankiewicza, by po 12 minutach doprowadzić do remisu 3:3. Trzeba przyznać rezultat remisowy bardzo często widniał na tablicy wyników w pierwszej części spotkania.

Z minimalną przewagą na przerwę schodzili lubinianie, którzy prowadzili z gospodarzami 9:8. Przewaga przyjezdnych mogłaby być jeszcze większa, gdyby nie znakomita postawa bramkarza Travelandu Adama Wolańskiego, który świetnymi interwencjami wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki.

Początek drugiej części spotkania to bardzo wyrównana gra obydwu zespołów. Od 41. minuty spotkania zdecydowanie lepszym zespołem na parkiecie byli olsztynianie, którzy powoli zaczęli wypracowywać sobie przewagę. W 45. minucie spotkania odskoczyli przyjezdnym na dwie bramki. I kiedy kilka minut później gospodarze prowadzili już trzema golami (24:21) nikt nie spodziewał się tylu emocji w końcowych minutach spotkania.

Zawodnicy Travelandu kończyli to spotkanie w potrójnym osłabieniu. Takiej sytuacji nie mogli nie wykorzystać zawodnicy Zagłębia, którzy w 59. minucie zniwelowali stratę do jednej bramki. Ostatnie sekundy meczu to nieskuteczna walka lubinian o bramkę, która dała by punkt podopiecznym Jerzego Szafrańca. Ostatecznie zawodnicy z Olsztyna wygrali to spotkanie i awansowali w tabeli ekstraklasy na trzecią lokatę.