Facebook Google+ Twitter

Podsumowanie wakacji na drogach: Zginęło niemal 1000 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-31 13:40

Spokojniejsze i bezpieczeniejsze niż rok temu - tak minione wakacje oceniają policjanci. Dziś ostatni dzień wakacji, jednak większość osób powróciła z wypoczynku w miniony weekend.

Młodszy aspirant Agnieszka Hamylusz z Komendy Głównej Policji mówi, że tegoroczny bilans wakacji na drogach jest o wiele lepszy niż ubiegłoroczny. Odnotowano mniej wypadków, zginęło mniej osób, również mniej osób zostało rannych.

Zdaniem Agnieszki Hamylusz kierowcy wzięli sobie do serca przestrogi i apele policji i mediów. Funkconariuszka nie ukrywa jednak, że wpływ na polepszenie się bilansu wypadków ma też poprawa sytuacji drogowej dzięki remontom i budowie nowych dróg. Agnieszka Hamylusz zauważa, że na trasach krajowych i lokalnych, tam gdzie z powodu prac ziemnych wprowadzono ruch wahadłowy, jest mniej wypadków, gdyż kierowcy rozwijają mniejszą prędkość. Dodaje, że najmniej wypadków notuje się na autostradach, a najwięcej na drogach lokalnych.

Mimo to policja nie ustaje w apelach o rozwagę za kierownicą i wzywa do zachowania rozsądku i respektowania praw innych uczestników ruchu drogowego.

W czasie minionych wakacji doszło do 9 tysięcy 699 wypadków, w których rannych zostało 12 tysięcy 771 osób, a zginęło 984.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.