Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26864 miejsce

Podsumowanie wielkanocnej zbiórki żywności w Łomży

W piątek i sobotę czyli 8 i 9 kwietnia w niektórych marketach dyżurowali wolontariusze z 59 Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom. Harcerze zbierali żywność m.in. w Biedronkach, Lidlu i w Stokrotce.

Wiola Gosiewska, Ola Niedźwiecka, Radek Klepadło, Wiktoria Święcińska i Weronika Rogowska podczas zbiórki w Biedronce. / Fot. 59 DH Ptaki PtakomJak mówi phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy i koordynator zbiórki – Drużyna Ptaki Ptakom prowadzi zbiórki, gdyż w przyrzeczeniu jest zapisane „całym życiem pełnić służbę Bogu i Ojczyźnie, a tylko w Bogu są rzeczy, które musimy realizować, czyli pomoc drugiemu człowiekowi. Naszym obowiązkiem jest walka z głodem i ubóstwem. Jeśli my nie podejmiemy pracy, wysiłku na rzecz walki z głodem, będzie dominowało ubóstwo.

Zbiórka trwała w piątek w godzinach 14:00-19:00, natomiast w sobotę zaczęła się o godz. 9 i potrwała do godziny 18:00.

Zebrana żywność trafi do potrzebujących z Łomży i okolic. Organizatorzy zbiórki dziękują wszystkim, którzy podczas takich akcji okazują wolontariuszom wiele ciepła i serdeczności i nie przechodzą obojętnie obok kosza z żywnością dla potrzebujących.

Policzyliśmy w tym roku te organizacje, które biorą udział w zbiórce. Mają pod opieką ponad 20 tysięcy potrzebujących. Oczywiście czy trafi ta żywność do tych 20 tysięcy to tylko zależy od ofiarności Państwa – powiedział Romuald Turczyński z Banku Żywności w Suwałkach.

- Lubię pomagać ludziom biednym i potrzebującym. Biorę udział w podobnych akcjach charytatywnych - mówi Jarosław Mystkowski, wolontariusz. Natomiast Kamil Kołak mówi, że pomógł także z nudów (jakby nie zbiórka żywności, nudził by się przed kompem).

Harcerze uzbierali 634,91 kg żywności.

Paulina Eliasz i Patrycja Cichocka podczas zbiórki w Stokrotce / Fot. 59 DH Ptaki PtakomPaweł Makowski ładuje żywność do samochodu koordynatora. / Fot. 59 DH Ptaki PtakomHarcówka 59 DH podczas liczenia żywności. / Fot. 59 DH Ptaki PtakomOla Samluk i Natalia Rogowska liczą zebraną żywność / Fot. 59 DH Ptaki PtakomMagdalena Sobocińska zapisuje zebraną żywność / Fot. 59 DH Ptaki Ptakom

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.