Facebook Google+ Twitter

Podsumowano WOŚP w Radziejowie

11 stycznia 2015 roku, deszczowa i wietrzna pogoda. Jedna z pierwszych styczniowych niedziel to od 23 lat dzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Centrum wydarzeń był tradycyjnie Radziejowski Dom Kultury.

RDK Radziejów / Fot. Karol SzmagalskiLeszek Kalicki / Fot. Karol SzmagalskiOdbył się w tym dniu 23 już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem jest pomoc w diagnostyce i wysokiej, jakości leczenia dzieci i godnej opiece seniorów. Odbyły się występy, pokazy, koncerty i aukcje.

Klub Wodnik / Fot. Karol SzmagalskiWozy bojowe / Fot. Karol SzmagalskiPodobnie było i w Radziejowie gdzie w Radziejowskim Domu Kultury były pokazy zorganizowane przez: Radziejowski Klub Pływacki „Wodnik”, Państwową Straż Pożarną. Były to pokazy sprzętu ratowniczego i wozów bojowych.

Aukcje / Fot. Karol SzmagalskiProwadzona była aukcja.

Zespół Pieśni i TańcaByły występy wielu zespołów: grupy tańca nowoczesnego „The Fresh”, Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy”, dzieci Miejskiego Zespołu Szkół, grupy wokalnej „Nasza Stacja Metro”, zespołu „Malina Blues Band”, zespołu rockowego „Leslau”.

Światełko do nieba / Fot. Karol SzmagalskiPunktualnie o godzinie 20 zorganizowano happening “Światełko do nieba”, podobnie jak w większości polskich miast był to pokaz sztucznych ogni za Domem Kultury ufundowany przez burmistrza Radziejowa.

Woluntariusze / Fot. Karol SzmagalskiMimo trudnych warunków pogodowych liczni woluntariusze zbierali do puszek w różnych miejscach naszego miasta. Od czasu do czasu pojawiając się w Radziejowskim Domu Kultury gdzie zorganizowano dla nich gorącą herbatę, kawę i ciasto drożdżowe. W radziejowskim sztabie WOŚP, który uczestniczył w zbiórkach i organizacji imprez uczestniczyły : Miejski Zespół Szkół w Radziejowie, Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie, Zespół Szkół Rolniczych UK w Przemystce, Gimnazjum w Skibinie, Publiczne Gimnazjum w Osięcinach, Szkoły Podstawowe: Płowce, Morzyce, Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie, Klub Pływacki „Wodnik”.

Slajd
Album fotek

Nad bezpieczeństwem czuwa funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie oraz Państwowej Straży Pożarne i Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziejowie.

Liczenie / Fot. Karol SzmagalskiLiczeniem zebranych środków zajmowali się pracownicy Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego.

A oto wyniki ich pracy.

Aukcje orkiestrowych gadżetów, występy dzieci i młodzieży oraz koncerty cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Podczas zbiórki udało się zebrać kwotę 30.543,42 zł., z czego: 21.824,80 zł zebrali wolontariusze a z aukcji WOŚP – 2.734,71 zł. Ponadto w szkołach zorganizowano licytacje i zebrano: Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce- 3.910,03 zł, Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie- 936,28 zł, Przedszkole Gminne w Skibinie- 140 zł, Gimnazjum przy Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie- 457 zł, Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie- 540, 60 zł.

DZIĘKUJEMY ZA 23. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Sztab w Radziejowskim Domu Kultury
zebrał 30.543,42 zł oraz walutę obcą: korony czeskie-53; Eurocenty-90; Pensy-201; Kopiejki-50; Euro-13,5; Cent (Litwa)-10; Centos (Litwa)-1; Funty-2

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.