Facebook Google+ Twitter

Podszył się pod biznesmena i ukradł kilkaset tysięcy złotych

Do zuchwałego oszustwa doszło w jednym z banków na Białołęce. Mężczyzna dzięki sfałszowanemu dowodowi osobistemu podszył się pod inna osobę i pobrał z jej bankowego konta ponad 320 tysięcy złotych. Policja wciąż poszukuje oszusta.

Radiowóz przed komisariatem w Puszczykowie / Fot. Midhir, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Radiow%C3%B3z_w_Puszczykowie.jpgTwarz mężczyzny uchwyciły kamery monitoringu bankowego. Oszust, posługując się fałszywym dowodem osobistym ze swoim zdjęciem, poprosił o zmianę loginu i hasła do konta firmowego biznesmena, któremu ukradł tożsamość. Następnie mężczyzna przelał na inne konto 321 tysięcy złotych - informuje Życie Warszawy

Śledztwem w tej sprawie zajęli się policjanci z Pragi Północ. Funkcjonariusze zatrzymali już kobietę, na której konto trafił przelew wykonany przez oszusta. Kobieta była jedynie pośrednikiem w przestępstwie. Postawiono jej zarzut oszustwa i ustanowiono dozór policyjny.

Policja apeluje o ostrożność przy korzystaniu z internetowych kont bankowych, a także przestrzegają przed noszeniem przy sobie loginów i haseł do kont bankowych. W przypadkach problemów z telefonem komórkowym, warto szybko skontaktować się z operatorem sieci.

W razie rozpoznania mężczyzny, policja prosi o kontakt pod nr telefonu 112 lub 997.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A oni , ot tak sobie, zmienili mu nie pytając o poprzednie hasło i login?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Vicra
  • Vicra
  • 26.08.2010 18:16

Linux live i bezpieczne korzystanie z konta internetowego!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.