Facebook Google+ Twitter

Podtopienia na południu kraju. Wody ciągle przybywa

Południe kraju znowu zagrożone jest powodzią. W związku z intensywnymi opadami na Śląsku i w Małopolsce ogłoszono alarm przeciwpowodziowy.

Podtopienia w Jaźniku na Śląsku / Fot. PAPIntensywne opady deszczu spowodowały podniesienie się poziomu wody w rzekach na Dolnym Śląsku. W gminie Raków ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Rzeka Ścinawka, która wystąpiła z brzegów, zalała ok. 30 gospodarstw. Na miejscu pojawili się strażacy, którzy pomagają zabezpieczać mieszkańcom domy.

Pogotowie przeciwpowodziowe wprowadzono w gminie i mieście Bardo, przez które przepływa Nysa Kłodzka- czytamy w serwisie TVN24.pl

Również na Śląsku wzrósł poziom wody na rzekach Olza i Piotrówka. Alarm powodziowy ogłoszono na terenie powiatów: bieruńsko-lędzińskiego, bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała. Straż pożarna interweniowała w ostatnią dobę 500 razy. Usuwano powalone drzewa, wypompowywano wodę z piwnic i posesji oraz udrażniano przepusty pod mostami.

Zagrożona jest również Małopolska. W Krakowie, 7 gminach i 2 powiatach ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. W 10 miejscach zostały przekroczone stany alarmowe, a w 11 stany ostrzegawcze. Synoptycy informują, że dziś na terenie Małopolski mogą wystąpić intensywne opady deszczu.

Wezbrany nurt porwał trzy barki, które zablokowały stopień wodny Dąbie w Krakowie. Jedną z nich udało się już odholować. Pozostałe dwie są zaklinowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Niektórzy oczekują od rządu by wyręczał ich w każdej możliwej sytuacji. Może czas skończyć z żądaniami i oczekiwaniami rodem z komunizmu, a zacząć myśleć i działać, dla siebie i przy okazji innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Wojciech Mazur
Mieszkam w zakątku zapomnianym przez wszystkich, wieś kompletna - aczkolwiek do wielkiego miasta mam 25 km
I powiem ci tak - od lat nie było takich opadów, największe jakie były to w 97, ale one nie spowodowały tego ze ja z piwnicy wodę wybieram ... kupowałem pompę nie patrząc jaki typ i jak się ją obsługuje - Bóg nade mną czuwał, bo kupiłem bezobsługową o wysokiej wydajności.
Wczoraj spadło u mnie około 70 cm wody - wystarczy by zatopić piec i spowodować to ze węgiel byłby bezużyteczny. Ziemia jest tak nasiąknięta że wybija przez dreny, to powoduje że woda już nie ma gdzie spływać. I powiedz mi co ty wiesz o powodzi ?? Zabrało ci cokolwiek ?? Mi o mały włos nie zabrało stodoły z majętnościami i samochodem w czasie opadów majowo-czerwcowych - czy ty siedziałeś na motopompie by ratować swój dobytek ?/ Wiesz, mam niewiele, oram od rana do nocy - ale z tymi co ich pozatapiało ( Podchybie powiat Lanckorona) się dzieliłem bez żadnego żalu - a ty co robiłeś prócz siania demagogi i zwalania wszystkiego na polityków - to co oni winni tego ze w tym roku są anomalie pogodowe ? że ziemia jest nasiąknieta i już nie przyjmuje wody.
Pomyśl zanim cokolwiek napiszesz - bo widać ze masz typowo polski sposób myślenia - myśleć po - nie przed czynem ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informacja dla powiatu Kędzierzyn - Koźle / woj. opolskie
Woda na Odrze w Koźlu osiąga stan ostrzegawczy. Prognozuje się, że jutro na godz 10-12 stan wody powinien osiągać 560cm (+/- 20cm). Stan alarmowy ogłaszany jest przy osiągnięciu 500cm. Przepływ wody wynosi 350m3/s.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@wojciech mazur - a może by tak racjonalniej i bez demagogii spojrzec? Wyjatkowo paskudny rok, anomalie pogodowe, klęski żywiolowe dotkneły wiele krajów. Co to znaczy - " politycy i inni decydenci nie odczuwaja tego..." ? Czy powinni siedziec w kałuzy, aby odczuwac? Osobiście pompowac wodę z piwnic?

Komentarz został ukrytyrozwiń

a co w n astepnych latach????
wiele gmin zapewne zbankrutuje.......
to co siedziej to juz katastrofa. w warszwie N IE wylalo wiec politycy i inni decydenci nie odczuwaja niczego
zlego....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.