Facebook Google+ Twitter

Podtopienia po gwałtownych burzach

Połamane drzewa, podtopienia, zalane piwnice to efekt gwałtownych burz i nawałnic, które wczoraj przeszły nad Polską. Straż pożarna interweniowała prawie 900 razy - najgorsza sytuacja panuje w województwie małopolskim, podlaskim i na Dolnym Śląsku.

Połamane drzewa przy drodze krajowej numer 8 w okolicy Sztabina, po ulewnym deszczu i wichurze, która przeszła nad województwem podlaskim. Fot. Artur Rzeszko / Fot. PAP/Artur ReszkoPołamane drzewa, podtopienia, zalane piwnice to efekt gwałtownych burz i nawałnic, które wczoraj przeszły nad Polską. Straż pożarna interweniowała prawie 900 razy - najgorsza sytuacja panuje w województwie małopolskim, podlaskim i na Dolnym Śląsku.

Na razie nie wiadomo ile osób zostało poszkodowanych. - Strażacy głównie zajmują się wypompowywaniem wody z zalanych piwnic, pomagają w usuwaniu powalonych drzew - mówił w TVN24 Piotr Tabencki ze Straży Pożarnej. Straż stara się pomóc wszystkim potrzebującym, ale w pierwszej kolejności udaje się tam, gdzie zagrożone jest życie ludzkie, dlatego na przyjazd jednostki czasem trzeba trochę poczekać. - Wypompowanie wody z piwnicy może trwać nawet dobę - dodał.

Jak podaje TVN24, najgorsza sytuacja panuje na Dolnym Śląsku - w miejscowościach Szczepanów i Zebrzydów rzeka Czarna Woda wystąpiła z brzegów. Władze ogłosiły alarm przeciwpowodziowy.

Trudna sytuacja panuje również w powiecie wałbrzyskim, świdnickim i kłodzkim. W Nowej Rudzie wylał strumień i zalanych zostało kilkadziesiąt budynków.

Podtopienia po ulewach / Fot. PAP/Andrzej GrygielW Małopolsce strażacy interweniowali 500 razy. W Krakowie podtopionych zostało kilkanaście ulic. Zalany jest także tunel szybkiego tramwaju. Nie pracuje zakład uzdatniania wody Dłubnia, przez kilka godzin była też nieprzejezdna droga krajowa nr 79 z Krakowa do Sandomierza w miejscowości Złotniki.

W powiecie krakowskim w wyniku opadów najbardziej ucierpiały gminy: Michałowice, Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Kocmyrzów-Luborzyca i Zielonki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

5+
.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby nie duże koszty i straty jakie niosą za sobą gwałtowne burze, ulewne ulewy... buło by to ciekawe zjawisko.

Tak uważam, czy słusznie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.