Facebook Google+ Twitter

Podtopienia po gwałtownych burzach

Połamane drzewa, podtopienia, zalane piwnice to efekt gwałtownych burz i nawałnic, które wczoraj przeszły nad Polską. Straż pożarna interweniowała prawie 900 razy - najgorsza sytuacja panuje w województwie małopolskim, podlaskim i na Dolnym Śląsku.

Połamane drzewa przy drodze krajowej numer 8 w okolicy Sztabina, po ulewnym deszczu i wichurze, która przeszła nad województwem podlaskim. Fot. Artur Rzeszko / Fot. PAP/Artur ReszkoPołamane drzewa, podtopienia, zalane piwnice to efekt gwałtownych burz i nawałnic, które wczoraj przeszły nad Polską. Straż pożarna interweniowała prawie 900 razy - najgorsza sytuacja panuje w województwie małopolskim, podlaskim i na Dolnym Śląsku.

Na razie nie wiadomo ile osób zostało poszkodowanych. - Strażacy głównie zajmują się wypompowywaniem wody z zalanych piwnic, pomagają w usuwaniu powalonych drzew - mówił w TVN24 Piotr Tabencki ze Straży Pożarnej. Straż stara się pomóc wszystkim potrzebującym, ale w pierwszej kolejności udaje się tam, gdzie zagrożone jest życie ludzkie, dlatego na przyjazd jednostki czasem trzeba trochę poczekać. - Wypompowanie wody z piwnicy może trwać nawet dobę - dodał.

Jak podaje TVN24, najgorsza sytuacja panuje na Dolnym Śląsku - w miejscowościach Szczepanów i Zebrzydów rzeka Czarna Woda wystąpiła z brzegów. Władze ogłosiły alarm przeciwpowodziowy.

Trudna sytuacja panuje również w powiecie wałbrzyskim, świdnickim i kłodzkim. W Nowej Rudzie wylał strumień i zalanych zostało kilkadziesiąt budynków.

Podtopienia po ulewach / Fot. PAP/Andrzej GrygielW Małopolsce strażacy interweniowali 500 razy. W Krakowie podtopionych zostało kilkanaście ulic. Zalany jest także tunel szybkiego tramwaju. Nie pracuje zakład uzdatniania wody Dłubnia, przez kilka godzin była też nieprzejezdna droga krajowa nr 79 z Krakowa do Sandomierza w miejscowości Złotniki.

W powiecie krakowskim w wyniku opadów najbardziej ucierpiały gminy: Michałowice, Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Kocmyrzów-Luborzyca i Zielonki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

5+
.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby nie duże koszty i straty jakie niosą za sobą gwałtowne burze, ulewne ulewy... buło by to ciekawe zjawisko.

Tak uważam, czy słusznie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.