Facebook Google+ Twitter

Podtopiona Jelenia Góra

W Jeleniej Górze deszcz przestał padać. Ludzie odetchnęli z ulgą - być może woda zdąży opaść przed kolejnymi opadami, które są zapowiadane na środę i czwartek.

W chwili obecnej zalanych jest około trzydzieści miejsc w mieście. Droga z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby będzie wymagała kilkumiesięcznej naprawy. W Piechowicach woda zerwała dwa mosty, w Cieplicach zalała cmentarz. W Jeleniej Górze rzeka Kamienna podmyła mnóstwo gospodarstw przy ul. Wolności. Dziś rano widziałam jak ludzie wiadrami i łopatami próbowali pozbyć się wody i szlamu z podłóg. W drzwiach domostw i na brzegach rzeki porozkładane są worki z piaskiem. Ulica Nadbrzeżna po przeciwnej stronie rzeki do ul. Wolności jest zalana w kilku miejscach.

Bardzo źle sytuacja wygląda też na rzece Bóbr, gdzie rzeka rozlała się szerokim korytem. W pewnym momencie woda zalała aleję Jana Pawła II. Jest to czteropasmowa, ruchliwa ulica, idąca przez chyba najgęściej zaludnioną część Jeleniej Góry - Zabobrze. Woda zalała drogę utrudniając ruch uliczny. Policjanci kierowali kierowców na objazd przez parking Tesco, w efekcie powstał duży korek, w którym trzeba było odstać 20-40 minut. Woda spadła już o kilka centymetrów, ale poziom przekroczył stan normalny o ponad metr i długo trzeba będzie czekać, by rzeka wróciła do swego dawnego koryta. Obecnie wody nie przybywa, ale może okazać się to ciszą przed burzą, gdyż meteorolodzy zapowiadają, że już w środę ma znowu padać.

Władze miasta twierdzą, że są przygotowane na kolejne „fale”, a działania, jakie dotąd podejmowały były szybkie i skuteczne. Być może słowa prezydenta Jeleniej Góry Józefa Kusiaka są związane ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, gdyż opinie ludzi, z którymi rozmawiałam są skrajnie odmienne. Główne zarzuty to opieszałość władz, brak planu działania, mała ilość worków z piaskiem. I rzeczywiście - ilość worków nie szokuje, a ludzie w usuwaniu skutków powodzi na razie częściej liczą sami na siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oby te prognozy nie sprawdziły się! Alez mamy lato :-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.