Facebook Google+ Twitter

Podwieczorek przy mikrofonie – zwiastun młodych talentów

Miejskie imprezy są odskocznią od codziennych obowiązków, nie tylko dla widzów, ale i dla wykonawców. Raz w miesiącu w Tczewie odbywa się bardzo popularny wśród mieszkańców „Podwieczorek przy mikrofonie”, na który przybywają tłumy.

Sonda

Jak często uczestniczysz w miejskich imprezach?

Na zdjęciu: Marcin Maliszewski w piosence Coolio - gangstas paradise / Fot. Adam EggertKoncert trwa około trzy godziny, w trakcie których słuchacze mogą oderwać się od życiowej rutyny i zanurzyć się w świat muzycznej magii. „Podwieczorek przy mikrofonie” organizowany jest przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej. Gospodynią wieczorów jest Pani Halina Kaszubowska. W przyjemnej atmosferze możemy posłuchać powszechnie znanych utworów muzycznych i poetyckich w wykonaniu znanych tczewian. Wykonawców oczywiście nie brakuje. Na każdym spotkaniu możemy posłuchać różnorodnych gatunków muzycznych, jak i również poezji z akompaniamentem. Widzowie tłumnie przybywają na podwieczorki, w związku z czym zawsze brakuje dla nich miejsc siedzących. Sala zwykle wypełniona jest po same brzegi. Ostatni podwieczorek odbył się 29 marca 2012 roku w klimatycznym klubie „Zamkowa”.

Kim są wykonawcy?Na zdjęciu: Małgorzata Paicz w piosence Sarah Mclachlan - I will remember you / Fot. Adam Eggert

Wykonawcami utworów są niezwykle utalentowani, ambitni, młodzi ludzie. W ostatnim podwieczorku wystąpili: pianista –Marcin Maliszewski, wokalistka -Małgorzata Paicz, Eliza Myszkiewicz, nauczyciel –Paweł Mincer, Przemysław Radziszewski oraz inni wspaniali muzycy. Ponadto natrafiła się okazja do wysłuchania wartościowej poezji, recytowanej przez uzdolnionych literatów. Wspomnę także, że Marcin Maliszewski, Paweł Mincer i Przemek Radziszewski nie jeden raz uczestniczyli w castingach do znanych w Polsce programów: "X- Faktor", "Must be the music", "Mam talent".

Próbowali swoich sił, nie udało im się przebić przez liczne grono wokalistów. Mimo to widać, iż nie poddają się w swoich poczynaniach i śmiało można rzec: chwała im za to. Świat bez artystów z duszą, to jak brak Słońca na niebie. Innowacyjne repertuary, a także naśladownictwo światowej sławy autorytetów, czyni ich wspaniałymi muzykami, których można podziwiać za odwagę i charyzmę. Nie jeden z nas zastanawia się, co w duszy gra wykonawcom, którzy na scenie odnaleźli swoje szczęście.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.