Facebook Google+ Twitter

Podwodny dron Bluefin 21 będzie szukał zaginionego Boeinga 777

Ekipa poszukująca zaginionego Boeinga 777 opuści w głąb Oceanu Indyjskiego dron Bluefin 21, którego zadaniem będzie ustalenie czy sygnały wykryte przez specjalny sprzęt pochodzą z czarnych skrzynek samolotu.

 / Fot. PAP/EPA/MC1 PETER D. BLAIR/US NAVYJak podaje Rzeczpospolita, podwodny dron Bluefin 21 zostanie opuszczony w głąb Oceanu Indyjskiego przez ekipy biorące udział w poszukiwaniach zaginionego Boeinga 777. Ekipa poszukująca ma nadzieję, że dron ustali, czy sygnały wykryte przez specjalny sprzęt pochodzą z czarnych skrzynek samolotu.

Austarlijski koordynator poszukiwań Angus Houston na konferencji prasowej w Perth poinformował, że "podwodny dron Bluefin 21 zostanie opuszczony tak szybko, jak będzie to możliwe przez załogę australijskiego okrętu "Ocean Shield" biorącego udział w poszukiwaniach".

Załoga okrętu liczy, że dron sporządzi mapę sonarową obszaru w celu określenia położenia ewentualnych szczątków maszyny na dnie Oceanu. Sonary stosowane są głównie w celu poszukiwania, identyfikacji oraz lokalizacji małych i dużych obiektów podwodnych, takich jak wraki statków, czy samolotów.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez agencję Associated Press, po czterech silnych sygnałach odebranych w ubiegłym tygodniu prawdopodobnie z czarnych skrzynek zaginionego samolotu, brak jest dalszych sygnałów. Podejrzewa się, że baterie w czarnych skrzynkach mogły się wyczerpać. Pomimo tego, poszukiwania Boeinga są cały czas prowadzone.

Boeing 777 zaginął 8 marca. Na pokładzie samolotu lecącego z Kuala Lumpur do Pekinu znajdowało się 239 osób. Do tej pory nie udało się odnaleźć żadnego fragmentu maszyny. Na podstawie danych z satelitów śledczy doszli do wniosku, że samolot spadł w południowej części Oceanu Indyjskiego, na zachód od australijskiego Perth.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.