Facebook Google+ Twitter

Podwójna platyna i złoto dla Teatru Muzycznego Roma

Nieczęsto się chyba zdarza, aby grupa niemalże tych samych artystów otrzymała jednocześnie złotą i podwójną platynową płytę. Udało się to jednak Teatrowi Muzycznemu Roma.

Upiór w Operze / Fot. Krzysztof Krzak, wiadomosci24.pl23 lutego 2009 r w klubie Platinum twórcy, realizatorzy i artyści tegoż teatru odebrali dwie fonograficzne nagrody: podwójną platynową płytę za album „Upiór w Operze” oraz złotą za „Akademię Pana Kleksa” . Nie często się zdarza, aby grupa niemalże tych samych artystów otrzymała dwie takie nagrody jednocześnie.

Album zawierający nagrania z musicalu „Akakdemia Pana Kleksa” swoją premierę miał w lutym 2007 r. W ciągu tych dwóch lat sprzedano 5 tysięcy egzemplarzy płyty. Warto przypomnieć, że musical powstał na zamówienie teatru i został napisany praktycznie od zera. Autorem części tekstów jest Daniel Wyszogrodzki, zaś o stronę muzyczną zadbał Andrzej Korzyński.

„Upiór w Operze” zaś uznawany jest za musical wszechczasów. Wielokrotnie podkreślano, że nie jest to przeniesiona z West Endu replika, a polska wersja autorska. Pomimo, iż premiera krążka odbyła się zaledwie cztery miesiące temu, już znalazło się 20 tys. osób, które chcą magią spektaklu cieszyć sie także we własnych domach.

Sukces ten jednak nie powinien dziwić, skoro każde przedstawienie grane jest przy pełnej widowni, a aby zdobyć naprawdę dobre miejsca, bilety trzeba kupować ze sporym wyprzedzeniem.

źródło: Teatr Roma

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.