Facebook Google+ Twitter

Podwójna rekrutacja, maturzyści potem rezerwiści

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-07-29 07:45

Wojskowe komendy uzupełnień oczekują od poborowych zaświadczeń o przyjęciu na studia, mimo że rekrutacja na uczelnie wyższe wciąż trwa.

Jedynym wyjściem dla tegorocznych maturzystów jest przedstawienie dokumentu z uczelni zaświadczającego, że chociaż złożyli dokumenty, decyzja w ich sprawie jeszcze nie zapadła.

- Nasze procedury się nie zmieniły. Każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie. Zamieszanie może wynikać z tego, że w tym roku później ogłoszono wyniki matur i zmienił się system rekrutacji na uczelnie - mówi major Sławomir Grześkowiak, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Gdańsku. - Tegoroczni maturzyści nie muszą się przejmować. W zupełności wystarczy przedstawienie zaświadczenia z uczelni, o tym, że złożyli na nią papiery. Nie powinni się obawiać, że otrzymają od nas kartę powołania, chyba że wraz z początkiem roku akademickiego nie podejmą nauki - dodaje.

Jak się okazuje, w najgorszej sytuacji są osoby, które kilkakrotnie rozpoczynały naukę w różnych szkołach i nigdy ich nie kończyły. Wobec nich komendy uzupełnień będą szczególnie podejrzliwe i nie zadowolą się zaświadczeniem o zdawaniu na kolejną uczelnię.
M.R. - NaszeMiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.