Facebook Google+ Twitter

Podwójne urodziny Justyny Kowalczyk, "królowej" polskiego sportu

Wiadomości24.pl składają życzenia urodzinowe Justynie Kowalczyk - najwybitniejszej polskiej biegaczce narciarskiej, podwójnej mistrzyni olimpijskiej, podwójnej mistrzyni świata, czterokrotnej zdobywczyni Pucharu Świata.

Życzenia urodzinowe


Justyna Kowalczyk z kwiatami i maskotką, które otrzymała w dniu urodzin po zwycięskim biegu masowym na 10 km stylem klasycznym na Polanie Jakuszyckie, 19.01.2014 / Fot. Mariusz MichalskiJustyna Kowalczyk, jak mało kto, może obchodzić urodziny dwa razy w roku. Przyszła na świat 19 stycznia 1983 roku w Limanowej, ale w oficjalnych dokumentach wpisana jest inna data urodzin - 23 stycznia 1983 roku. Niewiele osób wie o tym, ale podczas sporządzania aktu urodzenia nastąpiła pomyłka, której nikt do tej pory nie sprostował.

Redakcja sportowa Wiadomości24.pl składa wybitnej polskiej sportsmence z okazji jej trzydziestych drugich urodzin podwójne życzenia zdrowia, szczęścia, radości, dużej szybkości, wysokiej kondycji fizycznej, doskonałej taktyki na trasach biegów i wielu sił na finiszach, a także winszuje wywalczenia wielu medali podczas lutowych mistrzostw świata w szwedzkim Falun.

Biografia


Przy okazji dzisiejszego święta przedstawiamy najważniejsze informacje z biografii Justyny Kowalczyk. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego (AWF) im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, gdzie w 2009 roku uzyskała tytuł zawodowy magistra i uprawnienia trenera biegów narciarskich. Natomiast na AWF-ie im. Bronisława Czecha w Krakowie w 2014 roku obroniła z wyróżnieniem pracą doktorską pt. "Struktura i wielkość obciążeń treningowych biegaczek narciarskich na tle ewolucji techniki i zróżnicowanych poziomów sportowych" i uzyskała stopień doktora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.