Podwójne zwycięstwo Pekpolu Ostrołęka

Zwycięstwem gospodarzy, dwa razy po 3:2, zakończyły się pierwsze finałowe mecze play-off w grupie 3. II ligi mężczyzn. Trzecie i ewentualne czwarte spotkanie odbędzie się za dwa tygodnie w siedleckiej hali OSiR.

Sobotni pojedynek nie najlepiej zaczął się dla przyjezdnych. Siatkarze Ósemki mieli duże problemy z wejściem w mecz, co szybko wykorzystali gracze Pekpolu. Miejscowi nie spotkali się z jakimkolwiek oporem siedlczan, popełniając znikomą ilość własnych błędów. Set przebiegł bez większej historii, a Ósemce pozostało jedynie zebrać siły na kolejną odsłonę.

Druga partia była podobna do pierwszej z jedną małą korektą - stroną atakującą byli przyjezdni, zaś siatkarze Pekpolu nie potrafili w żaden sposób przeciwstawić się świetnie dysponowanej Ósemce. Odrzuceni od siatki zawodnicy Pekpolu mieli duże problemy z wyprowadzeniem kończącej akcji. Tę partię zwyciężyli siedlczanie do 17!

Trzecia odsłona rozpoczęła się ponownie od mocnego uderzenia gości. Niestety podopieczni trenera Macieja Nowaka nie poszli za ciosem i w połowie seta utracili dwupunktową przewagę, oddając jednocześnie inicjatywę Pekpolowi. Set ten stał na niskim poziomie sportowym. Z obu stron mnożyły się błędy, zarówno w przyjęciu jak i ataku. Brak było także dobrego, punktującego bloku. Partię wygrali gospodarze 25:18.

Set czwarty, był walką o być albo nie być dla Ósemki w tym pojedynku. Pełna mobilizacja dała pożądane skutki. Siedlczanie popełniali stosunkowo mało błędów, a konsekwentna gra dała im prowadzenie 15:14. W tym momencie w polu serwisowym pojawił się rezerwowy środkowy siedleckiej ekipy, Paweł Bieliński, którego as serwisowy, oraz jeszcze kilka bardzo trudnych zagrywek, ułatwiło gościom zadanie. Set zakończył się zwycięstwem Ósemki 25:19.

Tie-break zwiastował więc kulminację emocji na hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Na parkiecie było równie gorąco jak na trybunach, a gra toczona była w rytmie punkt za punkt. Przy stanie 9:8 dla gospodarzy fatalna decyzja sędziowska odebrała siedlczanom cenny punkt. Zdarzenie to podziałało destrukcyjnie na siatkarzy Ósemki, którzy przegrali tę partię w stosunku 11:15, a cały mecz 1:3.

Pekpol Ostrołęka - Ósemka Siedlce 3:2 (25:18, 17:25, 25:18, 19:25, 15:11)

Ósemka: Hachuła, Kuczko, Krzaczek, Jesień, Milewski, Kołodziej (libero), Łęgowski oraz Małek, Borkowski i Bieliński
Pekpol: G.Pietkiewicz, P.Pietkiewicz, Białek, Lenc, Szczygielski, Maron, Kaniowski (libero) oraz Chodor, Rojek, Rutecki i Zalewski.