Facebook Google+ Twitter

Podwójne życie Johna Smitha, czyli "Mayday" w Och-Teatrze

Czy można mieć dwie żony, dwa domy i utrzymać to w tajemnicy przez lata? Aby się dowiedzieć, należy obejrzeć spektakl Raya Cooneya "Mayday".

Rafał Rutkowski (John Smith) / Fot. Karolina Wolf, Och-TeatrSpektakl "Mayday" w reżyserii Krystyny Jandy to doskonała farsa, w której nie brakuje zawrotnego tempa i zaskakujących zwrotów akcji. Głównym bohaterem jest John Smith (w tej roli Rafał Rutkowski), mieszkający w Londynie taksówkarz bigamista, który od wielu lat prowadzi podwójne życie i lawiruje między dwiema kochającymi go żonami - Mary (tej roli Maria Seweryn) i Barbarą (w tej roli Monika Fronczek). Grunt to dobrze ułożony i zaszyfrowany grafik, np. "WzB" - wieczór z Barbarą, "PzM" - poranek z Mary.

Pewnego dnia, z powodu wypadku ulicznego, życie Johna się komplikuje, a jego największa tajemnica może wyjść na jaw. Musi za wszelką cenę ukryć przed żonami, mediami i policją, że jest bigamistą. Okazuje się, że nie jest to wcale takie proste - szczególnie, gdy ma się nie jedną, ale dwie dociekliwe i podejrzliwe żony. Jedyną deską ratunku może być dla niego sąsiad Stanley (w tej roli Artur Barciś)...

Pomysł na podwójne czy nawet potrójne życie bohatera nie jest niczym nowym. Podobne perypetie miał główny bohater sztuki Marca Camolettiego "Boeing, Boeing" z 1960 roku (który dla odmiany układał grafik według planu lotów swoich trzech dziewczyn). A mimo to "Mayday" ma w sobie coś, co sprawia, że nie sposób się nie śmiać z losów pechowego taksówkarza.

Artur Barciś (Stanley Gardner), Adam Krawczuk (), Rafał Rutkowski (John Smith) / Fot. Karolina Wolf, Och-TeatrDużym walorem spektaklu jest świetna obsada. Na największe brawa zasłużyli moim zdaniem Rafał Rutkowski jako John Smith, bigamista, który nie ma za grosz poczucia winy, a jedyne, o czym myśli, to jak ukryć prawdę - jest w stanie posunąć się do najgorszych kłamstw; Artur Barciś jako Stanley Gardner, bezrobotny sąsiad Johna, który próbuje mu pomóc, nawet kosztem swojej reputacji oraz Stefan Friedmann jako Bobby Franklin, sąsiad Barbary, który jest homoseksualistą - jego ruchy, ubiór, sposób mówienia i poruszania się były perfekcyjne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.