Facebook Google+ Twitter

Podwykonawcy Hydrobudowy zablokują trasę Słowackiego w Gdańsku

W poniedziałek o godz. 16.30 zablokowana zostanie w Gdańsku Trasa Słowackiego. Blokadę organizują podwykonawcy, którzy nie otrzymali wynagrodzeń od Hydrobudowy SA. Problem mogą mieć natomiast kibice i oficjele, dojeżdżający na mecz z lotniska.

W pobliżu Galerii Bałtyckiej podwykonawcy Trasy Słowackiego zablokują ulicę. / Zdjęcie udostępniane na licencji Creative Commons 2.5. / Fot. CioccolatinoJak donosi serwis Trojmiasto.pl dziś o godz. 16.30 ma zostać zablokowana Trasa Słowackiego w Gdańsku przy Galerii Bałtyckiej. Blokadę organizują firmy, które na zlecenie Hydrobudowy tę trasę budowały. Pracownicy domagają się wypłat za wykonaną pracę od generalnego wykonawcy trasy.

Miasto poinformowało, że nie zamierza po raz kolejny płacić za tę samą pracę. "Za dotychczasową pracę już raz zapłaciliśmy Hydrobudowie. Nie zamierzamy robić tego po raz drugi" - powiedział w piątek Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta miasta Gdańska.

Dziś w Gdańsku o godz. 20.45 ma się odbyć mecz Hiszpania - Chorwacja, a od godz. 12.00 zablokowaną trasą mają dojeżdżać z lotniska kibice oraz oficjele. "Protest podwykonawców został zgłoszony w Urzędzie Miejskim i zostanie powtórzony 22 czerwca, przed meczem ćwierćfinałowym." - donosi Trojmiasto.pl.

W związku z niewypłacaniem wynagrodzeń dla podwykonawców, budowa trasy stanęła. Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik Gdańskich Inwestycji Komunalnych zdradziła, że trwają dyskusje z podwykonawcami, ale na razie sprawy nie chce komentować.

Spółka Hydrobudowa SA, która była głównym wykonawcą Trasy Słowackiego, wraz z PBG SA oraz Aprivia SA 4 czerwca złożyła do sądu wniosek o upadłość. W zeszłym tygodniu sąd uznał jej wniosek i ogłosił upadłość układową.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

matołek z PO
  • matołek z PO
  • 18.06.2012 23:50

Podwykonawcy powinni wytaczkować baranka premiera!

Komentarz został ukrytyrozwiń
moherek
  • moherek
  • 18.06.2012 14:11

na ile dni?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.