Facebook Google+ Twitter

Podwyżki cen gazu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-14 07:21

Za kilka lat możemy płacić za gaz nawet o jedną trzecią więcej, niż obecnie - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Wszystko przez to, że Komisja Europejska domaga się liberalizacji rynku tego surowca w Polsce. To oznacza, że Urząd Regulacji Energetyki nie będzie już pilnował, byśmy nie płacili zbyt drogo.

Gazeta przypomina, że monopol Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa paradoksalnie gwarantuje niższe ceny za gaz odbiorcom indywidualnym. O to, by poziom cen dla zwykłych ludzi był możliwie jak najniższy, dba właśnie URE. Eksperci uważają jednak, że to odbiorcy hurtowi, czyli wielkie zakłady przemysłowe, powinni odbierać surowiec taniej.

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że już za kilka lat sytuacja na rynku błękitnego paliwa może się diametralnie zmienić. Komisja Europejska zarzuca nam bowiem, że istniejący w polskim prawie obowiązek przedstawienia przez przedsiębiorstwa energetyczne taryf do zatwierdzenia przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki jest niezgodny z unijnymi dyrektywami. KE wszczęła przeciwko Polsce postępowanie, grozi nam też Trybunałem Sprawiedliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.