Facebook Google+ Twitter

Podyskutują o rynku pracy osób niepełnosprawnych

Współautorzy: Magdalena Wróbel

W ostatnim czasie środowisko osób niepełnosprawnych z dużym zainteresowaniem śledziło zmiany w ustawie, która reguluje zatrudnienie tej grupy społecznej. Jutro w TVP INFO odbędzie się debata na ten temat.

 / Fot. Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów.Kilkanaście dni temu Sejm dokonał nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowe przepisy wzbudziły duże zainteresowanie środowiska. Zmiany w nowelizacji ustawy dotyczą przede wszystkim wymiaru czasu pracy osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, zróżnicowania kwoty refundacji dla osób niepełnosprawnych prowadzących działalność gospodarczą, dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników i zwolnień podatkowych dla zakładów pracy chronionej.

Obecnie ustawa procedowana jest w Senacie, a później ponownie trafi do izby niższej parlamentu, jeśli senatorowie zdecydują się ją poprawić. Po podpisaniu przez prezydenta nowe regulacje zaczną obowiązywać od przyszłego roku kalendarzowego.

Jutro o godzinie 13 w TVP INFO przeprowadzona zostanie "Debata Trójstronna" na ten temat z udziałem przedstawicieli pracodawców, związków zawodowych i ustawodawców, których reprezentować będzie poseł Marek Plura - współautor ustawy.


Poseł Plura: Bez rewolucji na rynku pracy niepełnosprawnych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Janusz T.
  • Janusz T.
  • 08.11.2010 01:22

Pani Ewelino: "Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, Dz.U.97.123.776 z późniejszymi zmianami" - czy widziała Pani kiedykolwiek w jakimkolwiek materiale prasowym tak wiernie przeniesioną nazwę ustawy? W artykułach piszę się językiem potocznym, więc gdyby autorka napisała tylko "ustawa o rehabilitacji osób niepełnosprawnych", to i tak nie popełniłaby błędu. Czepia się Pani i tyle. A jeśli już jest Pani tak dokładna, to autorka nie pisze o Ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, Dz.U.97.123.776 z późniejszymi zmianami, ale o Ustawie o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, którą Sejm uchwalił 29 października br. To tyle na ten temat. A przy okazji może poda Pani jakiś link do "artykułu własnego pisanego zawodowo"? Chętnie poczytam. pozdrawiam serdecznie:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina Flinta
  • Ewelina Flinta
  • 07.11.2010 17:40

Panie Januszu, ustawę czytuję od lat, w rytm wprowadzanych w niej zmian, i trochę jeszcze ponadto.
Nazwa ustawy jest w moim komentarzu a nie w art. pani Marty.
Artykuły własne piszę zawodowo.
Nie pomoże Pan autorce art. broniąc popełnionego przez nią błędu (i to w tak niezręczny sposób), bo lepiej było by go poprawić.
Zgadzam się chętnie z opinią pani Nity, że Marta Wróbel konsekwentnie trzyma rękę na pulsie i to jest warte uznania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Al Bundy
  • Al Bundy
  • 07.11.2010 13:13

O czym tu dyskutowac, bryndza i tyle. W kraju gdzie odrzuca sie ludzi w pelni sil zawodowych w wieku 50 lat tym bardziej nie ma miejsca dla niepelnosprawnych, takie spoleczenstwo. O wiele latwiej widac budowac pomniki jak ten w Swiebodzinie niz wydac pieniadze na stworzenie jakiejs firmy ktora przynosilaby profity. Jak zwykle zacofanie i glupota polska na stanowisku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja podziwiam konsekwencję autorki, trzymania ręki na pulsie i rzeczowe informowanie czytelników.
Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz T.
  • Janusz T.
  • 06.11.2010 22:50

Pani Ewelino, a czytała Pani kiedyś tę ustawę? Już sama jej nazwa wskazuje, czego ona dotyczy. A co do tytułu: mówi o tym, o czym czytamy w treści materiału, czyli o debacie na temat rynku pracy ON i taka faktycznie się dziś odbyła. Proponuję zarejestrować się na tym portalu i pisać własne teksty, a nie krytykować bez podstaw krótką, zwięzłą i rzeczową informację, która jest adresowana do konkretnych osób. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina Flinta
  • Ewelina Flinta
  • 06.11.2010 20:06

Pani Marto, to jest błędne merytorycznie: (...) w ustawie, która reguluje zatrudnienie tej grupy społecznej.

Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, Dz.U.97.123.776 z późniejszymi zmianami, (dodam na marginesie, że było ich z pół setki), z pewnością jest dla tego środowiska "ustawą zasadniczą", ale w żadnym wypadku nie reguluje zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

I jeszcze, jeśli można, taka drobna rada: tytuły w tym stylu, jak "Podyskutują o rynku pracy osób niepełnosprawnych", należą chyba do najbardziej nudnych i zniechęcających. Artykuł prawdopodobnie nie zostanie przeczytany i szkoda, bo czasem napracujemy się, ale opatrzyć takim tytułem to... jak strzelić sobie w stopę ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.