Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35683 miejsce

Podział mandatów do Rady Miejskiej w Białymstoku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-11-13 16:45

Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Zjednoczona Lewica. Te trzy partie będą rządzić podczas kolejnej kadencji przez następne 4 lata w Białymstoku.

W Białymstoku, w wyborach do rady gminy wygrała Platforma Obywatelska uzyskując 40 proc. poparcia. Drugą partią jest Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 32 proc. Lewicę poparło 15 proc. wyborców. Pomimo że, PO wyprzedziło PiS aż o 8 punktów procentowych, to podział mandatów pomiędzy tymi partiami jest identyczny. Po 12 mandatów. Lewica i Demokraci dostaną 4 mandaty. Wiadomo jest natomiast, że karty rozdawać będzie Platforma. Przedstawiciele tej partii zadecydują z kim zawiązać koalicję, aby wspólnie rządzić. Do rządzenia w Białymstoku, potrzeba 16 głosów (Rada Miejska w Białymstoku liczy 28 osób - red.)

Skład nowej Rady Miejskiej Białegostoku:

Platforma Obywatelska :
Jacek Chańko, Włodzimierz Kusak, Jarosław Grądzki, Marek Masalski, Stefan Nikiciuk, Zbigniew Nikitorowicz, Andrzej Danieluk, Filip Tagil, Tadeusz TruskolaskiI, Marek Chojnowski, Sławomir Nazaruk i Izabela Pietruczuk.

Prawo i Sprawiedliwość :
Beata Antypiuk, Mariusz Kamiński, Alicja Biały, Kazimierz Dudziński, Rafał Rudnicki, Kazimierz Romanowski, Dariusz Piontkowski, Marek Jan Kozłowski, Józef Nowak, Stefan Madras, Krzysztof Gromko i Anna Komaszyło.

Lewica i Demokraci :
Michał Karpowicz, Krzysztof Bil Jaruzelski, Janusz Kochan i Wiesław Kobyliński.


Źródło: Radio Białystok

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.