Facebook Google+ Twitter

Podział pracy w gospodarstwie domowym ostoją związku

Ludzie zakładają rodziny i chcieliby wieść szczęśliwe życie. Czy zawsze im się to udaje?

Mężczyźni mogą poważnie przyczynić się do udanego małżeństwa, poprzez zaangażowanie się do prac domowych. Według badań opublikowanych przez ekonomiczną szkołę w Londynie - London School of Economics (LSE), procent rozwodów jest zdecydowanie mniejszy, gdy mężczyzna uczestniczy w codziennych obowiązkach takich jak: sprzątanie, zakupy i opieka nad dziećmi.

Przebadano trzy tysiące pięćset małżeństw, które pierwsze dziecko miało w latach siedemdziesiątych, więc w czasie, w którym większość kobiet zostawała w domu z małymi dziećmi. Najszczęśliwszymi związkami były te, w których żona pozostawała w domu, a mąż uczestniczył w możliwie jak największym obszarze obowiązków domowych.

Ten wynik wyklucza, powszechne w latach sześćdziesiątych wyobrażenie, że w trwałych związkach mąż wychodzi do pracy, a żona zajmuje się gospodarstwem domowym, wykazały badania. Ekonomiści zajmowali się dotychczas następstwami pracy zarobkowej kobiet na szczęście małżeńskie, powiedziała Wendy Sigle-Rushton podczas prezentacji wyników badań. Przy tym zbyt mało uwagi poświęcali mężczyznom. "Badania wykazują, że wkład ojców w nieopłaconą pracę domową umacnia związek niezależnie od tego czy żona pracuje czy też nie."

Źródło: de.news.yahoo.com/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.