Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3202 miejsce

Podziękowania dla wolontariuszy z Rudy Śląskiej

Współautorzy: Barbara Podgórska

Wola działania i dobre serce to dwa przymioty, które najlepiej charakteryzują wolontariuszy. Wczoraj podziękowania za swoją bezinteresowną pracę dla innych, odebrali członkowie stowarzyszenia "Przystanek".

 / Fot. Adam K. PodgórskiMiędzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony przez UNESCO w 1981 roku, obchodzony jest na świecie w dniu 5 grudnia. W Polsce przypada niezbyt fortunnie między Barbórką, a Mikołajem. Nic dziwnego, że w "Przystanku" postanowiono nieco przesunąć świętowanie.

Stowarzyszenie istnieje już ponad 5 lat i jest znane na scenie rudzkich NGO z aktywnej działalności, polegającej na wyrównywaniu szans edukacyjnych, organizacji akcji wypoczynkowych, festynów i wycieczek dla najmłodszych. Od stycznia przystępuje do realizacji wielkiego zadania edukacyjnego pod nazwą „Jestem dzieckiem – mam swoje prawa”. Akcja przebiega pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz prezydenta miasta. Chęć udziału zgłosiło blisko 50 szkół z Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Zabrza i Chorzowa, a nawet spoza Śląska.

 / Fot. Adam K. Podgórski- Człowiek tylko wtedy staje się w pełni człowiekiem, gdy zrobi coś dobrego dla drugiego człowieka – powiedziała Joanna Golicz, prezes stowarzyszenia.
Dyplomy i czekolady wręczyła wolontariuszom Justyna Wormuth, wiceprezes „Przystanku” i koordynatorka wolontariatu. Wśród ponad 20 wolontariuszy, w stowarzyszeniu jest piętnastoletni Sebastian Iszczyłowicz. Zgłosił się samodzielnie, a teraz promuje wolontariat wśród uczniów Gimnazjum nr 3, do którego uczęszcza.

Dyplom i podziękowania wraz z urodzinowym prezentem książkowym trafił też do rąk Michała Pierończyka - radnego, od lat wspierającego misję „Przystanku”. Uhonorowano również przewodniczącego zarządu partnerskiego Rudzkiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw i Szymona Bukala z Biura Usług Językowych. Podziękowania złożyła wolontariuszom Barbara Harczyńska, pełniąca obowiązki naczelnika Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.