Facebook Google+ Twitter

Podziękowania od Prezydenta RP Andrzeja Dudy

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2016-11-20 15:41

Prezydent RP Andrzej Duda podziękował za jabłko z Ogrodu Reformacji, które otrzymał od ks. Jana Byrta.

 / Fot. ks. Jan Byrt31 października 2015 roku, w trakcie swojej wizyty na Śląsku Cieszyńskim, Andrzej Duda jako Prezydent RP odwiedził Parafię Ewangelicką w Szczyrku i wraz z ks Janem Byrtem i proboszczem parafii katolickiej Andrzejem Lorancem oraz burmistrzem miasta Szczyrk Antonim Byrdym -zasadził w Ogrodzie Reformacji symboliczną jabłonkę.

Lasy potrzebują naszej pomocy

Jabłonka się przyjęła i już w tym roku obrodziła dwoma pięknymi jabłkami. Zdecydowaliśmy, że jedno jabłko wyślemy panu Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie, a drugie zostawimy w parafii - powiedział ks. Byrt - Kilka dni temu otrzymaliśmy z kancelarii prezydenta RP podziękowania za pamięć i życzliwość. Otrzymaliśmy też zapewnienie, że Pan Prezydent nadal będzie podejmował działania mające na celu budowanie wspólnoty, miłości do Ojczyzny i poprawę warunków życia Polaków- dodał duchowny.

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził luteran

Warto przypomnieć iż Parafia Ewangelicka w Szczyrku w dniu Reformacji otrzymała nie tylko jabłonkę ale także kielich komunijny. Parafia posiada już trzy kielichy podarowane przez prezydentów RP: Lecha Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudę. W Ogrodzie zasadzono kilka tysięcy drzew. Rośliny sadzili między innymi: politycy, sportowcy, uczniowie ze szkół z różnych stron Polski. Każdy, kto miał ochotę mógł uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Natomiast przy kościele rosną cztery buki upamiętniające Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę Marię, oraz dwóch duchownych, którzy także zginęli w katastrofie smoleńskiej: ewangelika -ks. Adama Pilcha i prezydenckiego kapelana -ks. Romana Indrzejczyka. W Ogrodzie jest też mnóstwo różnych rodzajów kwiatów: krokusów, tulipanów i narcyzów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.