Facebook Google+ Twitter

Podziel się jednym procentem z Łódzkiem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-21 13:05

Urząd Marszałkowski w Łodzi rozpoczyna akcję, której głównym celem jest popularyzowanie wśród podatników zwyczaju przekazywania 1 procenta podatku dla organizacji pożytku publicznego z naszego regionu.

- Zostawmy nasze pieniądze u nas. Przekażmy jeden procent podatku na organizacje, działające w województwie łódzkim - apeluje marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

W ramach kampanii w wielu miejscach pojawią się plakaty informacyjne, zachęcające do oddania 1 procenta podatku na rzecz organizacji z województwa łódzkiego. Uruchomiona została także strona internetowa www.1procent.lodzkie.pl, z której mieszkańcy dowiedzą się m.in. kto i w jaki sposób może przekazać 1 procent podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Na stronie zamieszczono również aktualną listę tych organizacji z województwa łódzkiego.

W Łódzkiem zarejestrowanych jest ponad 330 organizacji, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych, bezdomnych czy ubogich, ale też dbają o środowisko, organizują dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży lub zajmują się bezpańskimi zwierzętami. W ubiegłym roku przekazaliśmy w formie 1 procenta podatku blisko 21 mln zł na rzecz organizacji pożytku publicznego w województwie łódzkim. Ile oddamy teraz?

- Mamy nadzieję, że będzie to o wiele więcej. Organizacje pożytku publicznego z województwa łódzkiego czekają na nasze wsparcie. Przekazując 1 proc. podatku organizacjom działającym na terenie naszego regionu, sprawiamy, że te pieniądze w dużej części będą wspierać nasze inicjatywy, pomagać w rozwiązywaniu naszych problemów, a tym samym przyczyniać się do rozwoju regionu – tłumaczy Witold Stępień.

Możliwość przekazania 1 procenta podatku od dochodów na rzecz organizacji pożytku publicznego istnieje od kilku lat. O możliwości rozdysponowania swoich pieniędzy w ten sposób, wie tylko połowa Polaków.

Maciej Łaski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kasia
  • kasia
  • 21.02.2011 13:48

Od wielu lat polscy szybownicy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. W międzynarodowym rankingu pilotów szybowcowych czołowe miejsca zajmują nasi rodacy - Sebastian Kawa i Janusz Centka. Nasi juniorzy podążają śladami starszych kolegów i wielu z nich już dziś udaje się z powodzeniem konkurować z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami.
Polskie Stowarzyszenie Szybowcowe organizuje akcję zbiórki 1 procenta podatku na Szybowcową Kadrę Juniorów!
Polskie Stowarzyszenie Szybowcowe to przedsięwzięcie mające na celu skupienie osób uprawiających szybownictwo z terenu województwa łódzkiego, jak również innych województw.
Celem Stowarzyszenia jest umożliwienie latania szybowcowego osobom już latającym, ale także zachęcenie nowych osób do latania oraz propagowanie szybownictwa.

POLSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE
Numer KRS:
0000251919

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.