Facebook Google+ Twitter

Podziel się książką z dziećmi w Krakowie

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Podczas I edycji Akcji "Dziele się książką" będą zbierane książki dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych.

Logo akcji / Fot. Materiały organizatoraAby wziąć udział w akcji wystarczy w dniach 3-5 czerwca 2011 przybyć na Targi Książki dla Dzieci w Krakowie, odwiedzić stoisko portalu Qlturka.pl - nr 90 - i przekazać tam książkę dla dzieci.
Nie ma znaczenia wiek odbiorcy, ważne, by książki były w dobrym stanie.

- Mamy nadzieję, że uda się nam uzbierać dużo książek, które po I edycji rozdystrybuujemy do ok. 30 placówek na terenie całego kraju. Już planujemy kolejne edycje akcji - docelowo chcemy, by miała ona charakter ogólnopolski, cykliczny. Chcemy zaangażować przedszkola, szkoły itp. W kolejnych edycjach chcielibyśmy, by beneficjentami były wiejskie biblioteki, biblioteki szkolne w małych miejscowościach itp. - powiedziała nam Ewa Świerżewska, organizatorka akcji.

Cele akcji to przede wszystkim gromadzenie książek przynoszonych przez dzieci, a także przekazywanych przez wydawnictwa, firmy, instytucje – i redystrybuowanie ich do dzieci potrzebujących, przede wszystkim w domach dziecka i szpitalach, ale nie tylko, propagowanie idei dzielenia się z rówieśnikami wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, podarowanie książkom „drugiego życia” w rękach dzieci, które mają na co dzień ograniczony do nich dostęp.

O akcji przeczytasz: http://www.dzielesieksiazkami.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.