Facebook Google+ Twitter

Podziel się nartami i pomóż innym

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-02-09 10:45

Jeśli masz w domu niepotrzebne narty, buty, kijki i inny sprzęt narciarski, to podziel się nim z osobami potrzebującymi - zachęca ks. Jan Byrt ze Szczyrku.

 / Fot. ks. Byrt Duchowny ze Szczyrku znany z różnych akcji, po raz kolejny zachęca do ofiarowania biednym rodzinom sprzętu narciarskiego. Sam daje dobry przykład. Od kilku lat wystawia przed kościołem narty i sprzęt narciarski, tak by każdy potrzebujący mógł go sobie wziąć.

Z roku na rok coraz więcej jest osób potrzebujących. Biedni ludzie nie mogą wyjechać w góry, by razem z dziećmi spędzać ferie. Starają się zorganizować wyjazd dla swoich pociech. Jednak nie stać ich na zakup sprzętu narciarskiego, bo to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Narty, buty, kijki, kask i gogle, to wszystko kosztuje -mówi w rozmowie z W24 ksiądz Jan Byrt. - Dodać do tego jeszcze karnet na wyciąg i wydatek się zwiększa. Wypożyczenie sprzętu też nie jest tanie.

Wierzę, że pasjonaci narciarstwa nie są egoistami, lecz są życzliwymi ludźmi i chętnie pomogą innym - dodaje duchowny.

Przejrzyjmy swój sprzęt i się nim podzielmy. Sprawmy innym radość.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Masz rację Basiu...

I nie chodzi tu o to, by uprzątnąć piwnicę i podarować sprzęt , który tylko na śmietnik się nadaje.

Dzieci często z nart wyrastają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście narty z drugiej ręki są świetną okazją, ale muszą to być dobre narty. ....... Na starych nartach - klepach, źle się jeździ i źle uczy jeździć. Ze sprzętem trzeba uważać, bo stary sprzęt narciarski może być niebezpieczny. Wymaga dokładnego sprawdzenia sprawności, ustawienia do budowy narciarza i jego umiejętności, gdyż może być przyczyną urazów i będzie z niego więcej szkody niż pożytku....
Przestarzałe modele,) na których nie radziłabym dziś nikomu jeżdzić, to 8 letnie. Nowsze w nowej technologi i kształcie jeździ się łatwo, uczy szybko, no i ładną mają kalkomanię...;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej mi sie, z tego podoba to ze Ks. Jan Byrt. - robi to z serca dla biednych ludzi i ich rodzin . Pan Jezus powiedzial takie slowa biednych zawsze miec be,dziecie i kiedy tylko chcecie mozecie im dobra swe dawac . Kto biednym pomaga ten Bogu pomaga . Jest to Chrystusowy wzorzec godny nasladowania , wie,c odpowiadam na to Amen , Alleluja. !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakby nie liczyć, to i tak będzie drogo. Noclegi, wyżywienie it.d. A może : link link link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.