Facebook Google+ Twitter

"Podziel się Posiłkiem" - ogólnopolska zbiórka żywności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-27 07:25

Trwa drugi dzień ogólnopolskiej zbiórki żywności "Podziel się Posiłkiem" na rzecz potrzebujących dzieci.

20 tysięcy wolontariuszy w wybranych sklepach w całym kraju będzie przyjmować produkty o długim okresie przydatności do spożycia.

Jak podkreśla Karolina Długosz z firmy Danone, zbiórka została zorganizowana już po raz piąty i jest jednym z ważniejszych punktów programu. Kampania "Podziel się Posiłkiem" przez cały rok wspiera dożywianie dzieci.

Marek Borowski, prezes Federacji Banków Żywności, tłumaczy, że zbiórka już w zeszłym roku odniosła duży sukces, zebrano ponad 350 ton jedzenia. W ramach całego programu w 2007 roku ufundowano trzy miliony posiłków.

Do przekazania produktów zachęcać będą również gwiazdy. Swoją pomoc zadeklarowali między innymi Teresa Lipowska, Jolanta Fajkowska oraz Robert Kochanek.

Żywność w następnym tygodniu trafi do potrzebujących dzieci za pośrednictwem szkół, świetlic, domów dziecka oraz różnych stowarzyszeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wszystko ładnie, szkoda tylko, że nikt nie pisze jaki jest finał takich zbiórek - czyli opinii potrzebujących. Dobre serce darczyńców i ciężka praca wolontariuszy jest obracana w niwecz przez pośredników rozdzielających (czytaj-zabierających) te dary. Lepiej dajcie bułkę głodnemu dziecku do ręki, bo do nas Wasze dary albo nie docierają w ogóle, albo w znikomym wymiarze (jak można dokarmić dziecko 1kg mąki???).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.