Facebook Google+ Twitter

Podziel się posiłkiem, podziel się sobą!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-06 15:31

Rusza 8. edycja Programu Podziel się Posiłkiem, organizowana przez firmę Danone i Fundację POLSAT oraz Partnera Strategicznego – Banki Żywności. Myślą przewodnią programu jest działanie na rzecz walki z niedożywieniem oraz propagowanie właściwego żywienia dzieci w Polsce. Do tej pory przekazano najmłodszym już ponad 9 milionów posiłków. Prosimy – podziel się posiłkiem!

- Niedożywienie jest jednym z największych nierozwiązanych problemów społecznych w Polsce i dotyczy aż 170 000 dzieci – mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

- Problem nieprawidłowego żywienia jest jednak znacznie szerszy: duża część dzieci je tylko to, co dostanie w szkole, a większość najmłodszych nie odżywia się w prawidłowy sposób – je zbyt mało lub ich dieta nie zawiera wszystkich niezbędnych składników – dodaje Małgorzata Żak, prezes Fundacji POLSAT.

- Niedożywienie ma charakter ilościowy, ale również jakościowy. Dlatego niezwykle ważne jest zarówno dożywianie, jak i budowanie świadomości społecznej w zakresie prawidłowego odżywiania – twierdzi Przemek Pohrybieniuk, członek zarządu firmy Danone, dyrektor ds. relacji zewnętrznych
i zrównoważonego rozwoju.

Zaangażowaniu społecznemu i osobistemu w czasie trwania Programu Podziel się Posiłkiem, mają służyć wszystkie jego elementy:
1. Zakup produktów Danone oznaczonych logo Programu Podziel się Posiłkiem
2. Koncert Gwiazd Podziel się Posiłkiem
3. Ogólnopolska Zbiórka Żywności
4. Program Grantowy Danone

W ramach Programu Podziel się Posiłkiem firma Danone – jak co roku, od sierpnia do października – prowadzi sprzedaż swoich produktów oznaczonych talerzykiem – logo Programu Podziel się Posiłkiem. Część zysków ze sprzedaży specjalnie oznakowanych produktów przekazujemy na ufundowanie posiłków potrzebującym dzieciom. Wystarczy tak niewiele, by nakarmić niedożywione dzieci!

Coroczne Koncerty Gwiazd Podziel się Posiłkiem organizowane przez Telewizję POLSAT gromadzą tysiące ludzi dobrej woli, którzy pragną podzielić się tym, co mają, z potrzebującymi dziećmi. Koncert 8. edycji Programu odbędzie się wieczorem 21 sierpnia w Zielonej Górze. Biletem wstępu będą produkty żywnościowe z długim terminem ważności. Organizacją zbiórki żywności podczas Koncertu i dystrybucją produktów żywnościowych zajmą się Banki Żywności.
Wszystkie zebrane w czasie Koncertu produkty zostaną przekazane dzieciom,
których rodziny ucierpiały podczas tegorocznej powodzi.

Ideą Programu Podziel się Posiłkiem jest zaszczepienie w
ludziach chęci i potrzeby bycia darczyńcą. Wystarczą drobne gesty, by wywołać uśmiech na twarzach dzieci. Każdy, kto chce pomóc niedożywionym dzieciom, może wziąć udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem organizowanej 24 i 25 września przez Banki Żywności w około 2000 wybranych sklepów spożywczych na terenie całej Polski. Jak co roku zbierana jest żywność z długą datą ważności, czyli cukier, ryż, olej, dżemy itp. Zbiórce w sklepach będzie towarzyszyła Internetowa Zbiórka Żywności organizowana za pośrednictwem strony www.bankizywnosci.pl.

W ramach Programu Grantowego firma Danone każdego roku przekazuje granty na wsparcie najciekawszych projektów, które łączą dożywianie dzieci z ich edukacją w zakresie zdrowego odżywiania oraz ekologii. Dzięki prowadzonym projektom dzieci mają zapewnione pełnowartościowe posiłki, uczą się uprawiać warzywa i owoce, a także biorą udział w warsztatach kulinarnych.


W związku z Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym, warto zwrócić uwagę, że niedożywienie dzieci to jedna z głównych przyczyn ich wykluczenia społecznego.
W ramach Programu Podziel się Posiłkiem powstanie specjalny poradnik dla nauczycieli, który zapozna nauczycieli szkół podstawowych z metodami radzenia sobie ze społecznym wykluczeniem dzieci. Scenariusze lekcyjne oraz przykładowe ćwiczenia w grupie pomogą nauczycielom w walce ze zjawiskiem odrzucenia dzieci, a podopiecznym wskażą metody na odnalezienie w sobie siły na walkę o swoją przyszłość. Program edukacyjny obejmie wybrane szkoły, będzie też dostępny na stronie www.podzielsieposiłkiem.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.