Facebook Google+ Twitter

"Podziel się posiłkiem" w ostatni weekend września

W ramach 6. edycji programu "Podziel się posiłkiem", w dniach 26-27 września, w 280 miastach, 1.500 sklepach w całej Polsce, z pomocą 20.000 wolontariuszy, zbierana będzie żywność dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Logo "Podziel się posiłkiem" / Fot. Materiały prasowe firmy Network PR- Akcja "Podziel się posiłkiem" trwa od końca sierpnia do końca października
- mówi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

W ponad 1.500 sklepach na terenie całego kraju, w ostatni piątek i sobotę września, będą zbierane produkty z długim okresem przydatności, na przykład: cukier, ryż, mąka, oleje, płatki śniadaniowe, konserwy, odżywki dla dzieci itp., które dzięki Bankom Żywności trafią do miejsc, gdzie są potrzebne.

Gdzie odbywać sie będzie zbiórka żywności?

W wybranych sklepach w całej Polsce wolontariusze będą zbierali żywność na rzecz potrzebujących dzieci. Dokładna lista miejsc zbiórki dostępna jest na stronie www.bankizywnosci.pl i www.podzielsieposilkiem.pl.
- Zebrana żywność zostanie następnie przekazana przez Banki Żywności do lokalnych instytucji i organizacji zajmujących się dożywianiem dzieci - mówi Monika Kalinowska z Ciszewski Public Relations S.A.

Polskie gwiazdy estrady zbierają żywność

W akcję na terenie sklepów włączają się również osoby znane z dużego ekranu. - Wsparcie osób znanych, dla programu "Podziel się Posiłkiem", to już tradycja - mówi Iwona Pietrzak z Network PR. - W tegorocznej zbiórce będą z nami w Warszawie m.in.: Teresa Lipowska, Tomasz Zubilewicz, Iwona Schymalla, Jolanta Fajkowska, Katarzyna Dowbor, Kamila Kajak, Robert Kochanek, Agata Buzek, Monika Mrozowska, Grażyna Wolszczak i wielu innych - dodaje.

Akcja cieszy się zainteresowaniem. - Jest duży odzew ze strony szkół, małych organizacji - mówi Przemek Pohrybieniuk, członek zarządu firmy Danone. Rośnie również świadomość społeczna problemu - dodaje.

Wrażliwsze społeczeństwo...

Chociaż nie da się ukryć, że ludzie wykazują się zaangażowaniem w akcję "Podziel się posiłkiem", kupują produkty Danone z "talerzykiem", przekazują żywność, to nie tylko o hojność tutaj chodzi. Ważniejszym aspektem jest znajomość trudnej sytuacji co niektórych. Nierzadko z problemem głodu borykają się nasi sąsiedzi zza ściany, z podwórka. - Warto pamiętać o tym, że zamiast wyrzucać żywność, możemy przekazać nadwyżki jedzenia dla bardziej potrzebujących - mówi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywnościowych.

W ramach zeszłorocznej edycji programu, Banki Żywności zebrały ponad 341 ton jedzenia, które trafiły do blisko 700 instytucji walczących z problemem niedożywienia dzieci, takich jak szkoły, świetlice, domy dziecka.

Głównym organizatorem akcji jest firma Danone i Fundacja Polsat, jej strategicznym partnerem są Banki Zywności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

-

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.