Facebook Google+ Twitter

Podziel się tym, co masz najcenniejsze - krwią

Dziś od godz 10 do 13 Klub Honorowych Dawców Krwi przy OSP w Sieradzu organizuje pobieranie krwi. Akcja odbywać się będzie na ul. Krakowskie Przedmieście 1.

Próbki krwi do badania.  / Fot. Piotr AndrzejakKrew jest niezbędna do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Jak do dotąd naukowcom nie udało się wyprodukować sztucznej krwi i dlatego ta prawdziwa jest tak potrzebna chorym. Bez krwi nie można przeprowadzić większości operacji ratujących ludzkie życie i zdrowie. Nie bądźmy obojętni na prośbę osób potrzebujących tego bezecnego leku, bo dziś inni potrzebują pomocy, ale za jakiś czas to my lub nasi bliscy możemy jej potrzebować.

Czy trudno zostać honorowym dawcą krwi ?

Wystarczy, że masz skończone 18 lat, jesteś zdrowy i możesz już zgłosić się do najbliższego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wraz z dowodem osobistym. Tam zostaniesz zbadany przez lekarza, jak również zostanie pobrana ci krew do zbadania. Jeżeli wyniki okażą się pomyślne będziesz mógł zostać jednym z nas. A jest to bardzo ważne, że chcesz podzielić się tym, co masz bezcennego.

Ofiarom takich zdarzeń też jest potrzebna nasza krew, nie więc bądź obojętny! / Fot. Piotr AndrzejakCały zabieg pobierania krwi od zarejestrowania dawcy aż do momentu pobrania trwa kilkanaście minut. Zabieg jest bezbolesny - możesz poczuć jedynie lekkie ukucie podczas wbijania igły. Każda zdrowa osoba może oddawać krew co dwa miesiące. Podczas pobierania krwi nie można się niczym zarazić, wszystkie procedury medyczne są wykonywane z użyciem sprzętu jednorazowego przez doświadczone panie pielęgniarki. Nie bądź obojętny na potrzebę innych. Zostań Honorowym Dawcą Krwi.

Galeria.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

(+) wazna sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akcja jak to akcja,i cel szlachetny. Warto czym predzej oddać honorowo krew, bo przy okazji można się dowiedzieć czy nie jest się posiadaczem wirusa żółtaczki typu C.
Podobno wirusa żółtaczki typuC można już zaleczyć w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ważna akcja. "Nie bądźmy obojętni na prośbę osób potrzebujących tego bezecnego leku, bo dziś inni potrzebują pomocy, ale za jakiś czas to my lub nasi bliscy możemy jej potrzebować."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.