Facebook Google+ Twitter

Podziel się tym, co wiesz. Na stronach Wiadomości24.pl

Zauważyliście dzisiejszą zmianę w winiecie, "Podziel się tym co wiesz"? Wiedza przekazywana dalej, udostępnianie innym tego, czego sami się nauczyliśmy w salach wykładowych, czy w efekcie zbieranych doświadczeń - oto, co proponujemy.

Ask me anything / Fot. PPNie odpłatnie, nie przez szkolenie, ale na co dzień, z altruistycznej potrzeby poszerzania ogólnego poziomu wiedzy. Tej samej, która legła u podstaw tworzenia internetu, a potem - Wikipedii. Lub dlatego, by zwrócić uwagę na swe umiejętności. Dlaczego w W24.pl? Sądzę, że to naturalny, następny po dziennikarstwie krok. Chcemy wejść w ten nurt z Autorami Wiadomości24, osobami różnych zawodów i umiejętności, traktując to jako etap wspólnego rozwoju.

Jesteś ekspertem? Podziel się swą wiedzą

Wiedza kosztuje, jasne. Ale nie do końca. Także ten, kto chce myśleć o monetyzacji swych umiejętności musi najpierw je wykazać, zdobyć uznanie, czy, jakkolwiek by to brzmiało - prestiż. Czy jesteśmy w stanie, jako serwis, to zagwarantować? W dużym stopniu, bo czyta nas niemal milion osób miesięcznie. Wśród nich mogą być Twoi późniejsi, potencjalni klienci. Znasz się na tym, czym się zajmujesz? Zgłębiłeś tajniki swego hobby? Dowiedziałeś się czegoś, co innym ułatwi życie? Podziel się tym; jeszcze nim nie jesteś, to stań się ekspertem.

Zaczynamy od akcji: "Ask me anything"

Chcemy zaproponować wybranemu gronu osób publikujących w Wiadomości24 sprawdzony już w świecie projekt, w którym będziecie mogli - jeśli zechcecie - podzielić się swym doświadczeniem i jeszcze bardziej zaakcentować swą rolę eksperta. Jeśli z hasła dzielenia się wiedzą staramy się uczynić motyw przewodni serwisu, „Ask me anything” to pierwszy, bardzo ważny krok.

Technicznie wyglądałoby to tak: Tytuł zawierałby nazwę akcji: Ask me anything”, nazwisko eksperta i dziedzinę, w której zechce odpowiadać na pytania. W leadzie pisalibyśmy biogram danej osoby, dowodzący jej doświadczeń w tytułowej kwestii. Poniżej - zdjęcie eksperta. Pytania pojawiałyby się w komentarzach, w komentarzach też udzielane byłyby odpowiedzi. Jak często? Idealnie - raz dziennie. Nie chcemy marketingu produktów, czy zawoalowanego promowania swych firm czy usług.


Co daje serwis?


Promowalibyśmy ekspertów biorących udział w akcji podobnie jak kapitułę konkursu Dziennikarz Obywatelski Roku, a więc – bardzo mocno. Znacie się na czymś, chcecie częścią tej wiedzy podzielić się z innymi - proszę o zgłoszenia: t.kowalski(at)wiadomosci24.pl. Do wielu autorów wkrótce odezwiemy się sami.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

Przydałby się ekspert w dziedzinie fotografii. Mamy w portalu znakomitych fotografów, może zechcą się z nami podzielić swoja wiedzą i odpowiedzieć na nasze pytania.
Zadam pytanie !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 16.06.2012 18:17

Byłoby za mało światowo :)
Przecież to taka wielka akcja....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akcja nazywa się "Ask me anything". Zastanawiam mnie tylko dlaczego nie można było użyć polskiej nazwy dla tej akcji? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krezus
  • Krezus
  • 15.06.2012 22:05

Pod pojęciem eksperta uważa się osobę, która została zaproszona do udziału w badaniu ze względu na swoją osobowość, wiedzę, szerokie horyzonty myślenia itp. Są to zatem osoby, do których kompetencji w określonej dziedzinie ma się zaufanie[

Komentarz został ukrytyrozwiń
pre-paid
  • pre-paid
  • 14.06.2012 23:07

@ Zygmunt Dariusz Meller
"Współpracowałem od chwili jego powstania do tego roku z portalem "Z Archiwum Miss", dzięki czemu udzieliłem wywiadu dla pisma "Uważam Rze". Dziękuję za to głównemu redaktorowi w/w portalu"

Czy to jest według pana wywiad? http://www.uwazamrze.pl/artykul/804967.html
Moim zdaniem to tylko 3 zacytowane zdania......

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.06.2012 20:28

fajny pomysł..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł wydaje się interesujący i taki... mobilizujący. Jakoś nigdy nie czułam się aż ekspertem, ale bywam proszona o pomoc, radę i wtedy z chęcią się nią dzielę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 10.06.2012 14:14

A ja lubię się dzielić swoją wiedzą, gdyż do grobu szkoda brać.
A jeszcze bardziej lubię, kiedy ktoś wiedzący więcej ode mnie spiera się ze mną uświadamiając święte słowa Sokratesa: oida ouden eidos. W ten sposób tylko dopinguje do wzbogacania zasobów mojej wiedzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu,
dodasz link do link ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie się podzieliłam tym co wiem z redakcją , bo ekspertem ie jestem. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.