Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36277 miejsce

Podziemia kolskiego klasztoru znów otwarte

W klasztorze oo. Bernardynów w Kole otwarto dolną część obiektu i jest ona dostępna dla wszystkich wiernych.

Klasztor w Kole. Fot. Grzegorz BroniarczykWejście do dolnego kościoła. Fot. Grzegorz Broniarczyk Z okazji świąt wielkanocnych znajduje się tam grób Chrystusa, licznie odwiedzany przez mieszkańców Koła. Podziemia kolskiego klasztoru kryją groby około 600 zmarłych. Byli to m.in. zakonnicy, powstańcy i fundatorzy świątyni. Wśród największych dostojników należy wymienić księżną Annę Sochaczewską, która pochowana jest w krypcie pod ołtarzem.

Fasada klasztoru. Fot. Grzegorz BroniarczykPodziemia klasztoru. Fot. Grzegorz Broniarczyk Klasztor oo. Bernardynów w Kole należy do zabytków architektury barokowej. Liczący sobie ponad 500 lat obiekt wpisuje się w krajobraz Wielkopolski, stanowiąc perłę wśród zabytków. Na dodatek perłę jakich mało już w samym Kole, więc należałoby się zatroszczyć o to, co najpiękniejsze w mieście. W kościele odbywały się niejednokrotnie koncerty z udziałem znanych polskich wokalistów. Pomoc instytucji państwowych stanowi niewielki procent. Klasztor nie ma parafii i utrzymuje się tylko ze środków przekazanych przez wiernych.

Podziemia klasztoru. Fot. Grzegorz BroniarczykWarto wspomóc ten piękny zabytek. Pomoc, którą można przekazać na konieczne prace związane z kolską świątynią należy kierować na adres::
Klasztor oo. Bernardynów
ul. Klasztorna 1, 62-600 Koło
Wpłaty kierować na konto:
PKO BP S.A. o/Koło nr 05 1020 2762 0000 1902 0029 8422Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.