Facebook Google+ Twitter

Podziemny parking w centrum Łodzi

Na placu Dąbrowskiego w Łodzi powstanie podziemny parking. Tym samym Rada Miejska zablokowała budowę dwóch sztandarowych inicjatyw prezydenta Jerzego Kropiewnickiego - amfiteatru i fontanny, które miały powstać właśnie w tym miejscu.

Plac Dąbrowskiego w Łodzi / Fot. Ewelina KoperIch realizacja miała zakończyć się przed sierpniowymi obchodami 65. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Ghetto, w organizację i promocję których bardzo zaangażowany jest prezydent.
- To zła decyzja. Wstrzymanie obu inwestycji w obecnym czasie to wyraźny sygnał o niewydolności finansowej miasta - twierdzi Kropiwnicki.

Swoją decyzję łódzka Rada Miejska podjęła na wczorajszej sesji na wniosek Doraźnej Komisji ds. Organizacji Ruchu Drogowego. Przewodniczący komisji Dariusz Joński i radny Maciej Rakowski ostrzegali, że bez podziemnego parkingu liczba miejsc parkingowych w tym miejscu znacznie się zmniejszy – do 25. Na placu otoczonym m.in. Teatrem Wielkim (w którym odbywa się m.in. festiwal Plus Camerimage), ale też sądem, Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Łódzkim parkuje codziennie około 250 aut. W pobliżu znajduje się również Dworzec Łódź Fabryczna.

Jednocześnie rajcy zastrzegli, że nie są przeciwni modernizacji placu według koncepcji prezydenta. - Gdyby najpierw wybudować w tym miejscu amfiteatr i fontannę, budowa podziemnego parkingu byłaby niemożliwa - uzasadnia Joński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.