Facebook Google+ Twitter

Podziwiaj to co piękne. Zachwycaj się tym i doceniaj to!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-05-28 10:08

Czy kiedyś idąc na spacer, choć raz zwróciliśmy uwagę na otaczającą nas przyrodę? Czy umiemy docenić to co mamy wokół siebie?

Zachód słońca / Fot. Monika MaciejewskaTak wiele mamy wkoło siebie. Nie tylko wspaniałych ludzi, którzy są przy nas na dobre i na złe. Przede wszystkim niesamowitą przyrodę, niezwykłą naturę z pięknymi krajobrazami. To właśnie obcowanie z tym nieskazitelnym pięknem daje nam siły, wzmacnia psychicznie. Co więcej, dzięki temu możemy czuć się o wiele lepiej. Często to obcowanie ze środowiskiem, które nas otacza sprawia, że zapominamy o tym co nas dręczy, o wszystkich naszych problemach i troskach. Choćby na chwilę możemy poczuć się wolni i nie martwić się o to co będzie potem. Żyjemy wówczas chwilą, która wydaję się dla nas oderwaniem się od życia codziennego. Możemy snuć
marzenia, "marzyć o niebieskich migdałach", być głową w chmurach. Myśleć o tym co jest nierealne i uwierzyć by stało się rzeczywistością. Nie nadaremnie otacza nas to co jest piękne. Nie na nic mamy tyle drzew, parków, roślin czy tez przecudnych widoków.

W głębi duszy każdy wie, że to jest piękne. Ale czy kiedykolwiek powiedzieliśmy to na głos? Czy robimy wszystko by to co nas otacza i dosyć często dodaje nam więcej optymizmu stawało się coraz to piękniejsze? Czy chronimy to by zachowało się jak najdłużej?

Tak wiele pytań, ale czy kiedykolwiek staralismy się na nie odpowiedzieć? Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się czy to jest dla nas ważne, dla naszego rozwoju?

Wydaje się mi się ze to co nas otacza, to co jest najbliżej nas jest dla nas najważniejsze. Dlatego, bo my w tym środowisku rozwijamy się. Żyjemy tu i trwamy, więc cieszmy się z tego to co mamy. Chrońmy to i doceniamy to! Nauczmy się odkrywać pierwiastek dobra, w tym co jest tuż obok nas. Zwracajmy uwagę również na niewielkie rzeczy, postępy innych, na przyrodę, każde drzewo. Starajmy się to dowartościowywać, aby nie tylko liczyło się to co zdaniem wielu osób jest najważniejsze, np. pieniądze.

Niech drobne, niewielkie rzeczy staną się wielkimi i tak samo ważnymi jak pozostałe. Zacznijmy w końcu doceniać to co jest obok nas! Podziwiajmy to i pielęgnujmy, abyśmy mogli się dalej i coraz to bardziej rozwijać.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.05.2009 09:49

Dokładnie....kolega Rafał ma racje. Warto zatrzymać sie na chwilę i rozejrzeć się dookoła siebie. Biegnąc ciągle przed siebie rzadko zauważamy otaczające nas piękno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

kiedyś zamiast szybko wracać do domu na zasłuzony odpoczynek, zwolniłem. I zobaczyłem o wiele więcej niż spiesząc się

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.05.2009 15:03

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.