Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16404 miejsce

Poeta Krystian Prynda zaprasza na Śniadanie...

Ukazała sie kolejna ciekawa propozycja wydawnicza w świecie poezji, a mianowicie Śniadanie na trawie - Krystiana Pryndy, tym razem z oktostychami.

Okładka / Fot. Jerzy Granowski Ukazała się kolejna ciekawa propozycja wydawnicza w świecie poezji, a mianowicie Śniadanie na trawie - Krystiana Pryndy, tym razem z oktostychami. Utwory literackie ułożone w ośmiu wersach zapisanych w dystychy z zachowaniem rymów w układzie "aa bb cc dd", pochodzące z krajów romańskich, zaistniały w Polsce po raz pierwszy w 1628 roku w Pochodni miłości bożej Kaspra Twardowskiego. W książce Śniadanie na trawie Krystian Prynda swoimi wierszami kłania się epoce Młodej Polski i poetom tamtych lat, którzy także korzystali z tej dyscyplinującej formy literackiej, m. in.: Jarosław Iwaszkiewicz, Jerzy Liebert, Jalu Kurek i inni.

Okazuje się że oktostychy nadal cieszą się powodzeniem, ale wśród nielicznych poetów, którzy radują dusze czytelników - miłośników tradycyjnej poezji. Z czystym sumieniem polecam te książkę wszystkim, którzy lubią rytm i rym w poezji.

Krystian Prynda - dziennikarz, publicysta, reportażysta, jako poeta debiutował w 1968 roku w katowickim dwutygodniku "Poglądy". Dotychczas wydał tomiki z poezją: Przywołanie pamięci (1978), Przed lustrem dnia (1989), z fraszkami i limerykami - Uśmiech spod przyłbicy (2010) oraz z aforyzmami - Lapidaria (2012).

(Jerzy Granowski)

Śniadanie na trawie - Krystian Prynda
Wydawca SMFG Katowice 2015
Drukarnia Kolumb Siemianowice Śląskie
Stron 68, okładka miękka, format A6
ISBN 978-83-927050-8-6

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.