Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5143 miejsce

Poeta poecie poetą. Jubileusz Izabelli Degen

W Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu odbyło się uroczyste spotkanie literackie z okazji 25 lecia pracy twórczej Izabelli Degen.

Poeta Henryk Wolniak opowiadał o poetce Izabelli Degen nie ukrywając podziwu dla Jej osiągnięć. / Fot. Janina Bieleńko
Wieczór rozpoczął Ryszard Sławczyński, dyrektor Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu, który przypomniał początki znajomości z Jubilatką i współpracę przy wydaniu tomiku wierszy "W rytmie ziemi". Przeczytał gościom kilka ulubionych utworów z tego zbioru. Następnie wrocławski filozof i poeta Henryk Wolniak wygłosił okraszoną humorem laudację i przytoczył kilka faktów z życia i twórczości Izabelli Degen. Wspomniał także o jej sportowych sukcesach na korcie i wędrówkach po europejskich miastach.
Andrzej Mielczarek podarował Jubilatce wierszowane życzenia. / Fot. Janina Bieleńko
Przyjaciele i sympatycy twórczości Izabelli Degen, którzy licznie przybyli na spotkanie, podarowali Jubilatce kwiaty, życzenia i symboliczne, literackie prezenty - Andrzej Mielczarek, recytował jej utwory o Wrocławiu i własne wierszowane życzenia, Irena Grzywacz ze Stowarzyszenia Polka International podarowała swoją recenzję tomiku „W rytmie Ziemi”, z którą także zapoznała gości. Autorka relacji nie omieszkała przekazać zebranym miłośnikom poezji i prozy kilka słów także o fotoreporterskiej działalności Izabelli, która na łamach portalu wiadomości24 publikuje m.in. relacje z wydarzeń kulturalnych w Niemczech z udziałem polskich artystów.
Irena Grzywacz przekazała pozytywną recenzję tomiku wierszy "W rytmie ziemi". / Fot. Janina Bieleńko
Pod koniec wieczoru w Klubie Muzyki i Literatury Izabella Degen przeczytała gościom nietypowe dla jej twórczości opowiadanie futurystyczne, pt. „Wydarzenie roku 2222” i kilka wierszy z tomiku „Włoskie incontro”.
Tradycją spotkań klubowych jest pieczołowicie dobrana oprawa muzyczna. Wieczór jubileuszowy Izabelli Degen uświetnił grą na fortepianie młody artysta Michał Michalski. Zaprezentował słuchaczom utwory Szumana, Chopina i Rachmaninowa.
Klub Muzyki i Literatury istnieje od 1959 r. W kameralnym wnętrzu prezentowani są wykonawcy muzyki dawnej i współczesnej oraz literaci i poeci. / Fot. Janina Bieleńko
Po zakończeniu oficjalnej części spotkania była okazja do rozmów o sztuce, o podróżach, a przede wszystkim o pasji i jej znaczeniu w kształtowaniu modelu własnego życia.

Wszystkiego dobrego Jubilatko!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Jeszcze raz dziękuję za życzenia i gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@--->-->--- do bukietu dokładam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkim serdecznie dziękuję za piękne życzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje! Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dołączam się do życzeń Ewy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję i życzę niegasnącej weny twórczej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.