Facebook Google+ Twitter

Poetycka uczta dla miłośników poezji śpiewanej w gminie Czarne

Tradycyjnie w jeden z listopadowych wieczorów odbywa się w Czarneńskim Centrum Kultury koncert poezji śpiewanej "Szeptyturia". W tym roku, 21 listopada, artyści zaprezentują lirykę Agnieszki Osieckiej, Grzegorza Ciechowskiego, Katarzyny Groniec i Janusza Radka.

Zaproszenie na koncert poezji śpiewanej w Czarneńskim Centrum Kultury , 21 listopada o godzinie 19.00 / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoNiezwykle ciekawie zapowiada się tegoroczny koncert poezji śpiewanej „Szeptyturia”, który cyklicznie odbywa się w Czarneńskim Centrum Kultury. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń kulturalnych w gminie Czarne.

Historia początków tego typu koncertów sięga roku 1998. Pomysł narodził się wśród muzyków pracujących w ówczesnym Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, a dzisiejszym CCK. Poszukiwania artystyczne doprowadziły również do zmiany nazwy koncertu, który pierwotnie zwany był „W muzycznej krainie łagodności”. Na scenie mają możliwość wystąpienia wszyscy ci, którzy kochają poezję śpiewaną i dzięki temu mogą zaprezentować swoje zdolności artystyczne.

Tegoroczny koncert zapowiada się wręcz obiecująco, ponieważ na scenie pojawią się wokaliści z gminy Czarne i ze Szczecinka. Artyści zaprezentują lirykę Katarzyny Groniec, Janusza Radeka, Grzegorza Ciechowskiego i Agnieszki Osieckiej. Organizatorzy zapowiadają nietypowe, wręcz modernistyczne i bardzo ekspresyjne interpretacje.

Warto wspomnieć, że w koncertach organizowanych przez Czarneńskie Centrum Kultury prezentowali się również profesjonaliści, a mianowicie Jerzy Filar, Lidia Danelczyk, „Sekret Franciszka". Koncert odbędzie się w sobotę 21 listopada 2009 roku w Czarneńskim Centrum Kultury o godzinie 19.00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa propozycja. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.