Facebook Google+ Twitter

Poetyka dwóch pokoleń - Isabella Degen i Izabela Monika Bill

Salonik Artystyczny u Daphne zaprasza w dniu 14.10.2016 r. o godzinie 17-ej na "Poetykę dwóch pokoleń" czyli poetyckie spotkanie z twórczością Isabelli Degen i Izabeli Moniki Bill.

 / Fot. Izabela Monika Bill Salonik Artystyczny u Daphne zaprasza w dniu 14.10.2016 r. o godzinie 17-ej na "Poetykę dwóch pokoleń" czyli poetyckie spotkanie z twórczością Isabelli Degen i Izabeli Moniki Bill. Obie Izabele tworzą w tych samych czasach, jednak dzieli je różnica pokoleniowa, ale łączy kobieca przyjaźń i miłość to tworzenia poezji, lecz nie tylko, ponieważ obie Panie mają za sobą również debiuty prozatorskie.Łączy je również plastyczna więź - Isabella Degen maluje obrazy, a Izabela Monika Bill tworzy kolaże. Spotkanie poprowadzi wrocławski poeta i krytyk Tadeusz Lira-Śliwa.

Isabella Degen Urodziła się w 1946 roku w Olsztynie. Malarka, pisarka, poetka i dziennikarka. Pisze i maluje z wewnętrznej potrzeby, dla własnej satysfakcji i przyjemności wypowiadania się słowem, kolorem i formą. Jej debiut literacki miał miejsce w 1991 roku, opowiadaniem "Cudzoziemski mąż", w roku 1995 opublikowała w formie pamiętnika książkę pt. "Wygrać siebie". W 2008 roku wydała "Opowiadania nie z tej wyspy" które ukazały się w 2012 roku w jęz. niemieckim. Proza Izabelli Degen była wielokrotnie wyróżniana w konkursach literackich LIMES w Siedlcach w latach 2000-2013. W roku 2013 zadebiutowała tomikiem poetyckim "W rytmie Ziemi". Swoje wiersze publikuje na stronach "eMultipoetry". Jej poezja i proza są tłumaczone na język niemiecki.Uprawia malarstwo sztalugowe, malując obrazy realistyczne; pejzaże, kwiaty, portrety. Prace swoje przeważnie wykonuje w technice olejnej lub mieszanej. Zafascynowana Salvadorem Dali przetwarza jego motywy na swój sposób w obrazach i wierszach. Ukończyła dwuletnią szkołę „Malarstwa Kreatywnego” w Hamburgu pod kierunkiem doc.Bea Emsbach. Przez sześć lat mieszkała w Hiszpanii na Teneryfie i podróżowała po Europie. Jest absolwentką kursów malarskich pod patronatem Uniwersytetu La Laguna w Santa Cruz - Teneryfa. Od 2002 roku bierze czynny udział w życiu artystycznym: w wystawach, plenerach i warsztatach twórczych w Polsce, Hiszpanii i w Niemczech. Obecnie mieszka we Frankfurcie nad Menem. Jest członkiem Polskiego APAJTE (Stowarzyszenia Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie) oraz zrzeszona jest w Niemieckim Związku Dziennikarzy DVPJ, oraz w Stowarzyszeniu Twórczym Artystyczno-Literackim STAL w Krakowie.

Izabela Moniki Bill - wrocławska poetka, prozaiczka, publicystka, aktorka, autorka 5 tomików („Seksapil duszy” Wrocław 2011 r., „Kameleony", „Sztuka jedzenia jabłek”, „Podróże poezją”, "Erotyki motoryzacyjne") i proza "Dziewczyna wilkołaka". Żona poety Tadeusza Liry-Śliwy. Tworzy kolaże motoryzacyjne i fotografie artystyczne. Jest sekretarzem w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Artystów Plastyków i w Stowarzyszenia Polka International Oddział Wrocław. Należy też do Dolnośląskiej Grupy Literackiej NURT z Lubania Śl. Jest Laureatką konkursu fotograficznego "Szklane Szlaki Wrocławia". Jest twórczynią nowatorskiego nurtu we współczesnej poezji polskiej erotyków motoryzacyjnych. Została umieszczona w antologii "Poeci Polscy XXI wieku" 2015 r., jako jedna z 25. autorów polskich na świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapowiada się ciekawie nasz poetycki duet pokoleniowy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.