Facebook Google+ Twitter

Poezja Adama Michniewicza w poetyckiej audycji Radia Judo

Gdy powoli weekend dobiega końca, dobrze zadbać o odpowiednie przygotowanie duszy i ciała na kolejny tydzień pełen różnorakich wyzwań. Dobrą propozycją będzie ponadprzeciętna poezja Adama Michniewicza, dotykająca różnorakich tematów.

Okładka drugiego tomiku Adama Michniewicz pt. "Przypomniałem sobie taki świat...". / Fot. Adam Michniewicz Adam Michniewicz urodził się 31 października 1990 r. w Tychach. To przede wszystkim dziennikarz, poeta, animator kultury. Pomimo młodego wieku jest już autorem trzech tomików poezji - "Wasz i dla Was", "Przypomniałem sobie taki świat..." i wydany całkiem niedawno "Miłość i Anioły". Warto również wspomnieć, że jest współautorem książki naukowej dotyczącej wpływu teatru na dzieci pod redakcją dr Ewy Tomaszewskiej "Księga Piątego Królestwa".

Zapytany o swoją działalność odpowiada: "Moją największą pasją jest sztuka, a w szczególności kinematografia. Kiedy tylko mogę - piszę, a z muzyka zawsze będzie zajmowała wyjątkowe miejsce w moim sercu... Zawsze marzyłem by działać w kulturze i pomagać ludziom-istotą animacji jest ożywianie przestrzeni martwej społeczno-kulturalnie, więc chyba mi się udało!"

Spoglądając na działalność Adama Michniewicza, można takie właśnie odnieść wrażenie, wszak to on jest m.in. współzałożycielem Grupy Poetyckiej "Orion", instruktorem warsztatów aktorskich i filmowych w Tychach. Został oznaczony m.in. tytułem Fundacji Animacji Społeczno-Kulturalnej Animus Major oraz honorowym medalem "Spotkań z muzyką i poezją" czy dyplomem akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

Jego dewiza? "Nie ważne co będziesz robił w życiu, pamiętaj tylko, aby podziękować Bogu za swój talent".

Pozostaje tylko zaprosić w ten niedzielny wieczór, na godz. 20, na kolejną audycję poetycką w Radiu Judo.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.