Facebook Google+ Twitter

"POEZJA Dzisiaj" o Juliuszu Erazmie Bolku i poezji emigracyjnej

Prezentacja najnowszego numeru pisma "POEZJA Dzisiaj", najważniejszego periodyku poświęconego wyłącznie poezji, odbędzie się w przeddzień Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO.

 / Fot. Wydawnictwo Książkowe IBISWarto czasem oderwać się od szarej codzienności i odkryć magiczny świat poezji. Dla tych, którzy jeszcze nie znają jego wierszy, spotkanie z Juliuszem Erazmem Bolkiem może stać się początkiem przygody ze słowem. Ci, którzy są obeznani z jego twórczością, będą mieli okazję odkryć ponownie utwory Juliusza, tym razem w interpretacji aktorów - Marii Gładkowskiej i Macieja Rayzachera.

96. numer „POEZJI Dzisiaj” stanowi najobszerniejsze kompendium wiedzy o Juliuszu Erazmie Bolku i jego twórczości. Zawiera m.in. jego najsłynniejszy poemat „Sekrety Życia. Kalendarz poetycki”, przetłumaczony na przeszło 30 języków, a także grafiki i prace poezji konkretnej. O twórczości Juliusza Erazma Bolka wypowiadają się m. in. ks. Jan Twardowski, Ernest Bryll.

W „POEZJI Dzisiaj” nr 96 prezentowani są również polscy poeci przebywający w Wielkiej Brytanii. Okazuje się bowiem, że właśnie tam powstało prężne i poważne skupisko bardzo interesujących autorów.

Zapraszamy na 20 marca 2013 roku (środa), na godz. 18.00, do Klubu Księgarza, na Rynku Starego Miasta w Warszawie.

Więcej na: http://www.poezja-dzisiaj.eu/poezja_dzisiaj.html i http://sztukologia.blogspot.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.