Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7929 miejsce

Poezja jest mówionym malarstwem, a malarstwo jest widzianą poezją

Pracując przez 20 lat jako prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piotrkowie Kujawskim miałem okazję spotykać się lub współpracować z rożnymi ludźmi. Dziś o Marku Marynowskim i jego pasji - malarstwie.

Marek Marynowski / Fot. Karol SzmagalskiMarek Marynowski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury, artysta malarz, muzyk i nie tylko, przekazuje swoją wiedzę i pasję młodzieży. Zaraża swoją pasją innych. Obrazy prezentuje na licznych wystawach i wernisażach.

Pasją swą zaraził innych. Obok mającej już przebogaty dorobek Aliny Miętkiewicz również z malarstwem rozpoczęła przygodę poetka Aleksandra Sas Wisłocka.

Przy Domu Kultury działa pracownia malarska, systematyczne zajęcia odbywają się w budynku Opieki Społecznej. Na zajęcia uczęszczają dzieci w wieku przedszkolnym, z terenu gminy, a także z gmin ościennych, młodzież i liczna grupa osób dorosłych. Zajęcia prowadzi pan Marek Marynowski jednocześnie przekazując wiedzę z zakresu rysunku, technik malarskich oraz ogólnego przygotowania do tworzenia oraz odbioru sztuki.
Marek Marynowski / Fot. Karol SzmagalskiAleksandra Sas Wisłocka w głębi rumak obraz Marka Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiZaprzęg i natura / Fot. Karol Szmagalski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przeczytałem z zainteresowaniem. Gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.