Facebook Google+ Twitter

Poezja nowa pasja Aliny Miętkiewicz

Alina Mietkiewicz dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki w Piotrkowie Kujawskim od lat maluje i to wspaniale. Pokazuje swoje obrazy na licznych pokazach. Ale od niedawna ujawniła, że para się poezją.

Alina Miętkiewicz / Fot. Karol SzmagalskiPrzejeżdżając rowerem przez Piotrków Kujawski wpadam do miejscowej biblioteki, aby porozmawiać z Aliną Miętkiewicz dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki w Piotrkowie Kujawskim, malarką i poetką. O najbliższych jej planach, zamierzeniach związanych z malarstwem jak i nową pasją poezją. Alina wciąż maluje ….?. Malarstwo to cenne dla niej wytchnienie, ucieczka od codzienności, problemów. W swoich obrazach jak i strofach wierszy, których kilka przy tej okazji mi przeczytała ze swego notatnika wyraźnie da się odczuć, że stara się cieszyć każdą chwilą i coś z tego jak mówi jest w jej obrazach, wierszach. O jej fascynacji, sukcesach związanych z malarstwem pisałem wielokrotnie.

Przeprowadziłem na ten temat rozmowę.
Rozmowa z Aliną Mietkiewicz

Eksponuje swoje obrazy na wielu wystawach.
Słoneczniki
Wieczór malarsko-poetycki
Wystawa w Brześciu


Alina Miętkiewicz / Fot. Karol SzmagalskiW „Galerii Jednego Obrazu” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Radziejowie prezentowany jest obraz pt. „Muza” wykonany techniką olejną
jej autorstwa.

Dziś jednak o kolejnej pasji, poezji w której to, czego nie udaje jej się wyrazić na płótnie, zamknąć ramą na obrazie, próbuje przenieść na papier, ubrać w poetyckie strofy. W najbliższym czasie ukaże się jej mały tomik . Jest już w drukarni . W tomiku znajdą się także wiersze jakie mi dziś zaprezentowała. Myślę, że tomiku każdy znajdzie coś dla siebie. Z niecierpliwością oczekuję na jego wydanie. Alina obiecała mi podarować jeden z pierwszych egzemplarzy.

Małgorzata Pietrzak pierwsza od lewej / Fot. Karol SzmagalskiPięknie o tym tomiku napisała Małgorzata Pietrzak znana nasza poetka, krytyk literacki o której wielokrotnie pisałem na tym portalu.
Małgorzata Pietrzak
Małgorzata Pietrzak w Świeszu
Małgorzata Pietrzak Wiersze
Kolejny sukces Małgorzaty Pietrzak

W oczekiwaniu na tomik cytuję Małgorzatę Pietrzak.Jest to jej posłowie
tomiku wierszy Aliny Miętkiewicz, które zostanie wydrukowane w jej tomiku pt.
"Etykietki",

"WĘDRÓWKA
ZA
MIŁOŚCIĄ

jestem tą bez imienia
cichą
spokojną
układną aż do bólu


Tak pisze Alina Miętkiewicz w swoim debiutanckim tomiku wierszy pt. „Etykietki”.

Jak na udany debiut przystało, zaskakuje czytelnika swoją malarską wręcz wrażliwością w poetyzowaniu własnego świata.
Pomimo tego, że poetka porusza tematy intrygujące ludzkość od bardzo dawna i podąża utartym przez innych twórców szlakiem, jest w tej liryce coś nowatorskiego, coś co każe zatrzymać się na chwilę i powędrować w głąb siebie w poszukiwaniu miłości .

Kobiece wiersze Aliny Miętkiewicz czasami wyrażają jej uczucia wprost, ale bywa, że autorka operuje skrótami myśli i każe czytelnikowi odkrywać, zastanawiać się, zamyślać i po swojemu odczytywać zawarte w nich aluzje.

Jest to zbiór wierszy pełen smaczków i odpowiednio dobranych słów, które wciągają czytelnika w wędrówkę za miłością taką zwykłą, ludzką: nad wodą, na łące, wśród kwiatów, muzyki i szarej rzeczywistości. Wszystko to autorka, jako wytrawna malarka ubiera w jasne barwy , ciepłe kolory i odcienie zwyczajnej miłości.


Pierwszy tomik Aliny Miętkiewicz ( i miejmy nadzieję, że nie ostatni, że autorka jeszcze zaskoczy swoich czytelników zgrabnymi lirykami), jest także zbiorem jej przemyśleń nad upływającym życiem i ziemskim przemijaniem . Autorka pisze czy starość to nieporadność i zastanawia się nad tym, co po nas zostanie.

I chociaż sama nie znajduje odpowiedzi na to pytanie, zmusza czytelnika do własnych poszukiwań i przemyśleń.
Jednak nade wszystko jest to tomik o miłości, o tęsknocie za nią, o potrzebie kontaktu, bliskości i zwykłej, normalnej rozmowy z drugim człowiekiem:

chciałam rozmowy
z tobą
jak spowiedziNiech
te słowa będą mottem
dla każdego, kto sięgnie po tę interesującą książkę.
Gorąco wszystkim polecam !"Małgorzata Pietrzak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.