Facebook Google+ Twitter

Poezja rosyjska w Salonach Poezji K40 w Łazienkach Królewskich

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-03-01 11:42

Już w niedzielę, 3 marca miłośnicy poezji rosyjskiej będą mogli posłuchać interpretacji wierszy najwybitniejszych poetów rosyjskich, w oryginalnej oprawie muzycznej, przygotowanej przez Evgena Malinovskiyego.

 / Fot. archiwum Evgena Malinovskiyego W kolejne niedziele marca, w klasycystycznej scenerii galerii rzeźb Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich w Warszawie, zaproszeni goście Salonów będą recytować wiersze najwybitniejszych poetów rosyjskich.

3 marca o godzinie 12.00 usłyszymy utwory Wysockiego w interpretacji Mirosława Konarowskiego, a 10 marca - Achmatowej, w wykonaniu Aleksandry Justy i Agnieszki Wosińskiej. Nie zabraknie również Evgena Malinovskiyego*, który będzie śpiewał i grał na gitarze.

Bezpłatne wejściówki można odebrać w niedziele od godz. 9.00 w kasie Starej Pomarańczarni.


*Evgen Malinovskiy, to aktor filmowy i teatralny, muzyk i charyzmatyczny pieśniarz. Występuje w wielu filmach na małym i dużym ekranie. Można go było również w latach 2007 - 2012 zobaczyć między innymi na scenie Teatru Polonia w "Rajskich jabłkach" Raszyda Tuguszewa. Spektakl w 2012 roku na V Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Teatr. Czechow. Jałta" zdobył nagrodę specjalną. Evgen Malinovskiy został uznany najlepszym aktorem występującym w roli męskiej.

Pieśni, które wybiera do swojego repertuaru opowiadają o najważniejszych, według niego, wartościach w życiu. Są to przede wszystkim utwory m. in. Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Aleksandra Rozenbauma.

Evgen śpiewa po rosyjsku i po polsku, akompaniując sobie na gitarze akustycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.