Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19124 miejsce

Poezja w kamienicy - Anna Kamieńska "Jak to jest być człowiekiem"

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Poezja w kamienicy". W wieczorze zatytułowanym "Jak to jest być człowiekiem" wiersze Anny Kamieńskiej przedstawi Stanisława Celińska. Na skrzypcach zagra Katarzyna Korzycka.

Zapraszam na ten wieczór w sposób szczególny, bo rzadko się bowiem zdarza, by tak wyjątkowa poezja prezentowana była przez tak wyjątkową interpretatorkę.

Anna Kamieńska - poetka, pisarka, tłumaczka - urodziła się w 1920 roku w Krasnymstawie. Młodość spędziła w Lublinie. Filologię klasyczną studiowała już po wojnie - najpierw na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a następnie na Uniwersytecie Łódzkim. Debiutowała w 1944 roku w "Odrodzeniu". Była żoną poety - Jana Śpiewaka. Przyjaźniła się z ks. Janem Twardowskim, który jej dedykował jeden z najpopularniejszych swoich wierszy "Śpieszmy się kochać ludzi". Ukazało się przeszło 30 zbiorów jej wierszy, a także poezje, opowiadania i powieści dla dzieci, przekłady, książki o tematyce religijnej. Zmarła w maju 1986 roku.

Stanisława Celińska - jedna z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorek teatralnych
i filmowych. Urodziła się w 1947 roku w Warszawie. Studiowała na wydziale aktorskim warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej pod opieką Ryszardy Hanin. Zagrała przeszło 100 ról filmowych i kilkadziesiąt teatralnych. Jest aktorką znakomicie śpiewającą. Obecnie związana z Teatrem Nowym w Warszawie. Stanisława Celińska jest laureatką ponad 20 nagród teatralnych i filmowych.

Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia 2011 roku o godz. 19:30 w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi, ul. Zielona 13. Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.