Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy - "Co za szczęście"!

Dokładnie po 2 latach wraca do nas ze swoją twórczością krakowski poeta - Adam Ziemianin. Wiersze czytać będzie Autor i Włodzimierz Galicki. Oprawa muzyczna: Maciej Kuliberda.

W czasie pierwszego pobytu na Zielonej gościliśmy Adama Ziemianina wspólnie z Józefem Baranem. Scenariusz tamtej biesiady literackiej był dziełem zaproszonych Autorów. Tym razem wyboru dokonał gospodarz wieczoru - Włodzimierz Galicki i znajdą się w nim wszystkie najlepsze, najpiękniejsze utwory A. Ziemianina, których zabrakło 2 lata temu i te, które zamieścił nasz gość w ostatnim - wydanym w 2008 roku - tomie "Co za szczęście!".

Adam Ziemianin urodził się w 1948 roku w Muszynie. Studiował filologię polską na UJ. W 1976 r. ożenił się z wnuczką Emila Zegadłowicza - Marią. Za tom wierszy „Nasz słony rachunek” otrzymał w roku 1981 nagrodę im. S. Piętaka. W 1985 r. ukazał się zbiór wierszy „Makatka z płonącego domu”- nagroda Funduszu Literatury, a w 1989 r. pojawił się tom „Dwoje na balkonie” - nagroda im. Anny Świrszczyńskiej. Poeta był wielokrotnie nagradzany za zbiory swoich wierszy, był też m.in. trzykrotnie laureatem Łódzkich Wiosen Poetyckich, zdobył główną nagrodę w konkursie im. Jana Śpiewaka.

Chyba największą popularność przyniosły Ziemianinowi wiersze śpiewane m.in. przez Elżbietę Adamiak, Jacka Wójcickiego, a przede wszystkim przez „Stare Dobre Małżeństwo”. Od 1978 r., aż do rozwiązania, Adam Ziemianin należał do Związku Literatów Polskich. Obecnie jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, należy również do PEN CLUBU. W czerwcu 1999 r. w krakowskich Sukiennicach poeta otrzymał Złoty Laur za Mistrzostwo w Sztuce przyznany przez Krakowską Filię Fundacji Kultury Polskiej.

Spotkanie obędzie się 18 maja 2009 r. o godz. 19.30 w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi przy ul. Zielonej 13. Zapraszamy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.