Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy - "Czułość, siła i drżenie"

Gościć będziemy jednego z najciekawszych poetów w gronie kapłanów - ks. Jerzego Szymika. Na wiolonczeli zagra Natalia Chybiak. Spotkanie odbędzie się 22 lutego o godz. 19.30 w klasztorze OO.Dominikanów w Łodzi, ul. Zielona 13.

ks. Jerzy Szymik / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Ks._Jerzy_Szymik_01.jpgTo nie przypadek, że jako pierwszy z piszących kapłanów, zawita do nas ks. Jerzy Szymik. Jest teologiem, rekolekcjonistą, eseistą, dziennikarzem, ale przede wszystkim poetą. Urodził się 3 kwietnia 1953 roku w Pszowie, na Śląsku. W 1972 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1979 roku w Katowicach. W roku 1986 rozpoczął studia doktoranckie na KUL-u. Obronił doktorat, potem uzyskał habilitację, następnie otrzymał tytuł profesora. Jest członkiem Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Od 2005 roku był także wykładowcą na Uniwersytecie Śląskim, od 1 października 2007 roku zatrudniony tam został na stanowisku profesora zwyczajnego.

Jest autorem imponującej ilości publikacji, w tym: artykułów, książek naukowych, eseistycznych i zbiorów poetyckich. Ukazuje Boga, który jest bliski człowiekowi aż do wcielenia i Kościół, który jest zawsze bliski światu, gdyż z niego wyrasta i do niego jest posłany. Otrzymał nagrodę im. Biskupa Jana Chrapka "za świadectwo głębokiej jedności między wiarą i kulturą, teologią i literaturą, Polską i Europą, Śląskiem i Lubelszczyzną, cierpieniem i miłością, ziemią a niebem".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.