Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy - Elżbieta Adamiak

Niemal dokładnie w rocznicę pamiętnego wieczoru sprzed trzech lat, zapraszamy na koncert Elżbiety Adamiak, zatytułowany "Po trójkącie - wiara, nadzieja, miłość".

Elżbieta Adamiak - piosenkarka, gitarzystka i kompozytorka. Debiutowała w 1974 roku w środowisku studenckim w Łodzi. Od początku związana z poezją śpiewaną. Szybko uznana za jedną z wybitnych osobowości tego nurtu w Polsce. Znakiem rozpoznawczym Elżbiety Adamiak stała się zadziwiająco doskonała synteza subtelności i wyrazistości. Laureatka m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1975 roku, Zamkowych Spotkań „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie i Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej „FAMA” w Świnoujściu. Od 1995 roku wspólnie z Andrzejem Poniedzielskim prowadziła Łódzką Piwnicę Artystyczną „Przechowalnia”. Skomponowała muzykę olbrzymiej większości śpiewanych przez siebie piosenek. Do niektórych napisała także słowa. Teksty pozostałych pochodzą od jej ulubionych autorów, m.in. Jerzego Harasymowicza, Józefa Barana, Adama Ziemianina, Andrzeja Poniedzielskiego. W roku 2002 na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymała „Złoty Indeks”. Występowała również w Australii, USA, Kanadzie, Francji i Niemczech. Wydała płyty „Elżbieta Adamiak”, „Do Wenecji stąd dalej co dzień”, „Live” (z Andrzejem Poniedzielskim), „Półsenne nuty”, „Atlantyda”, „Nic nie mam”. W listopadzie 2009 wydała długo oczekiwaną studyjną płytę pt. „Zbieram siebie”, nagraną z gronem zaproszonych muzyków.

Wieczór odbędzie się w klasztorze oo.Dominikanów w Łodzi przy ul. Zielonej 13,
w poniedziałek, 26 kwietnia, o godz. 19.30. Piosenkarce towarzyszyć będą muzycy: Paweł Jabłoński - akordeon, Piotr Goliat - instrumenty klawiszowe, Sebastian Ruciński - gitara, Piotr Górka - kontrabas.

Więcej informacji - zob. oficjalna strona Elżbiety Adamiak: adamiakela.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.