Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy - "Historie dominikańskie"

Zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku spotkanie z "Poezją w kamienicy". Jacek Kowalski wyśpiewa swoimi piosenkami malownicze dzieje Zakonu Kaznodziejskiego. Towarzyszyć mu będzie Henryk Kasperczak, wirtuoz lutni i teorby.

To już trzecia wizyta zaprzyjaźnionego z naszymi spotkaniami Jacka Kowalskiego. Pieśniarz, Sarmata, poeta, tłumacz literatury starofrancuskiej, autor licznych książek i płyt CD. Wychowanek poznańskiego duszpasterstwa OO. Dominikanów. Jako historyk sztuki zajmuje się sztuką średniowiecza - pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje piosenki, przekłady tudzież ulubione stare, polskie pieśni śpiewa z zespołami Monogramista JK i Klub Świętego Ludwika.

W roku 1988 zdobył I nagrodę na Studenckim festiwalu Piosenki w Krakowie. Do istotnych wydarzeń jego curriculum vitae należy też artystyczny koncert-dyskusja z Jackiem Kaczmarskim - "Dwie Sarmacje" (I program Telewizji Polskiej Anno Domini 1995).

Nasz gość zagra swoje piosenki eksperymentalnie - do wtóru niezwykłych, starych instrumentów. Będzie więc o rzeczach dawnych i współczesnych - czyli o Summie Teologicznej i probówce, z której wyskakuje... a kto - o tym już na koncercie.

Henryk Kasperczak - lutnista, teorbista, gitarzysta, kompozytor. Absolwent Wydziału Instrumentalnego (lutnia) Akademii Muzycznej w Krakowie (1993-1998) oraz muzykologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (1990-1995). Dalsze kształcenie kontynuował w latach 1998-2002 w Królewskim Konserwatorium w Hadze (klasa Toyohiko Satoh’a - lutnia, kompozycja, aranżacje, historyczne praktyki wykonawcze oraz Mike`a Fentrossa - basso continuo). Przez lata uczestniczył w wielu projektach oratoryjno-kantatowych oraz operowych w kraju i za granicą.

Spotkanie odbędzie się 25 stycznia o godz. 19.30 w klasztorze OO. Dominikanów
w Łodzi, ul. Zielona 13.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.