Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy. "Jesteś" - koncert zespołu Mikroklimat

28 kwietnia o godz. 19.30 w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi (ul. Zielona 13), odbędzie się kolejny wieczór z cyklu „Poezja w kamienicy”. Po raz drugi już zaśpiewa dla nas zespół "Mikroklimat". Gościem muzyków będzie Elżbieta Adamiak.

Historia zespołu „Mikroklimat”

Zespół powstał w roku 1993, założony przez Barbarę Sobolewską, autorkę większości tekstów, Stanisława Szczycińskiego, autora muzyki i tekstów i Leszka Mateckiego, gitarzystę i kompozytora. Od samego początku repertuar Mikroklimatu, sytuował go w nurcie piosenki poetyckiej i balladowej. Piosenki zespołu gościły na falach radiowej "Trójki" i w programach telewizyjnych. W roku 1995 „Mikroklimat” śpiewał na koncercie „Kraina Łagodności” na festiwalu w Opolu. W tym samym roku ukazała się płyta „Missa de Angelis” Stanisława Szczycińskiego, w nagraniu której wzięli udział wszyscy członkowie zespołu. Dawne piosenki turystyczne znalazły się na kasecie „Za potarganym zbożem” nagranej w roku 1996. Dwa lata później ukazała się pierwsza płyta CD „W drodze do dnia”. Owocem Roku Jubileuszowego 2000 była płyta „Tobie chwała!” z piosenkami religijnymi.
28 kwietnia zespół wystąpi w składzie:
Barbara Sobolewska (śpiew),
Stanisław Szczyciński (instrumenty klawiszowe, śpiew), Maciej Szczyciński (kontrabas), Paweł Szczyciński (trąbka, puzon, śpiew, instrumenty perkusyjne), Agata Duszek (flet, instrumenty perkusyjne).

Gościem specjalnym koncertu będzie Elżbieta Adamiak.

Więcej informacji na stronach www.mikroklimat.net

Elżbieta Adamiak - piosenkarka, kompozytorka i gitarzystka. Debiutowała 1974 roku w Łodzi. Od początku związana z poezją śpiewaną, stała się i jest do dzisiaj jedną z najbardziej znanych postaci tego kręgu muzyki
w Polsce. Laureatka m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1975 roku, Zamkowych Spotkań „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie i Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej „FAMA” w Świnoujściu. W roku 2002 na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymała „Złoty Indeks”. Nagrała
6 płyt. Od 1995 roku prowadzi Łódzką Piwnicę Artystyczną „Przechowalnia”. Do większości śpiewanych przez siebie piosenek sama skomponowała muzykę a do niektórych napisała także słowa. Charakterystyczny głos piosenkarki, jej wrażliwość i wewnętrzna dyscyplina sprawiają, że śpiewane przez nią piosenki stają się niepowtarzalnym muzycznym wyrazem poezji.

Informacje o cyklu „Poezja w kamienicy”: Włodzimierz Galicki, inicjator i szef artystyczny, tel. 668 464 729

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.